انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  09:24   

تحویل 90 داعشی از سوی ضد ترور سلیمانیه به نیروهای امنیتی کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نیروهای ضد ترور سلیمانیه، 90 تن از اعضای داعش را که در سلیمانیه و توسط این نیروها دستگیر شده اند، به نیروهای امنیتی کرکوک تحویل دادند. 

به گزارش کردپرس، حاتم طائی  سخنگوی شورای عربی کرکوک، طی گفتگو با سایت خبری کرکوک ناو اعلام کرد که نیروهای ضد ترور سلیمانیه 90 تن از اعرابی را که در این استان و به اتهام عضویت در گروه داعش و همکاری با این گروه دستگیر شده اند، به کرکوک منتقل کرده و به نیروهای امنیتی این استان تحویل داده اند.

این در حالی است که این شورا چندین بار با برگزاری تجمعاتی خواستار پیگیری وضعیت افرادی شدند که توسط نیروهای امنیتتی وابسته به حزب دمکرات کردستان (پارتی) و اتحادیه میهنی (یکیتی) به اتهام ارتباط با داعش دستگیر شده اند.

از سوی دیگر وزارت امور داخلی اقلیم کردستان اعلام کرده که اخبار مربوط به دستگیری بدون دلیل اعراب کرکوک و نگه داری آنان در زندان های اقلیم عاری از حقیقت بوده و تمامی افراد و نهادهای مربوطه و سازمان های حقوق بشری، می توانند آزادانه از زندان های اقلیم کردستان بازدید نمایند.

اقلیم کردستان تاکید کرده که فقط افراد متهم به ارتباط با داعش و دست داشتن در فعالیت های تروریستی و دیگر جرائم، با اثبات جرم ، دستگیر و در زندان های اقلیم نگه داری می شوند.