انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  09:45   

تحلیل گر ترک:

حاکمیت بشار اسد در تمام سوریه بهترین وضعیت در راستای منافع ترکیه است

سرویس ترکیه - فاتح آلتایلی، ستون نویس روزنامه هابرترک ترکیه در یادداشت امروز خود به روابط ترکیه و سوریه در منطقه خاورمیانه پرداخته و عنوان کرد: حاکمیت بشار اسد بر تمام مرزهای سوریه بهترین وضعیت در راستای منافع ترکیه است.

به گزارش کردپرس، فاتح آلتایلی، ستون نویس روزنامه هابرترک ترکیه در یادداشت امروز خود به روابط ترکیه و سوریه در منطقه خاورمیانه پرداخته و عنوان کرد: در خاورمیانه تنها یک کشور وجود دارد که تقریباً در تمامی موضوعات با ما {ترکیه} هم نظر است و آن کشور سوریه می باشد. ما چرا هنوز با این کشور دشمن هستیم؟ چرا با دولت مرکزی این کشور همچنان خصومت داریم؟

وی در ادامه یادداشت خود عنوان کرد: دولت مرکزی سوریه در خصوص YPG مانند ترکیه فکر می کند. در حالی که حفظ تمامیت ارضی سوریه هم برای ما و هم برای سوریه اهمیت فراوانی دارد؛ ما چرا هنوز با این کشور دشمن هستیم؟ بشار اسد که از سوی حکومت حزب حاکم در ترکیه به عنوان "دشمن بی امان" خود معرفی شده است نامه ای به سازمان ملل متحد نوشته و در نامه تأکید کرده است: "YPG یک گروه تروریستی است که در تلاش برای تجزیه سوریه است". بشار اسد در این نامه YPG را مسئول نقض حقوق بشر در سوریه معرفی می کند. این نامه از سوی خبرگزاری رسمی دولت سوریه منتشر شد.

واقعیتی که با این نامه مطرح می شود این است: در خاورمیانه تنها یک کشور وجود دارد که تقریباً مانند ترکیه می اندیشد و آن هم سوریه است. این یک وضعیت عجیب است ولی واقعیت دارد. نمی دانم پشت پرده با سوریه مذاکره ای وجود دارد یا نه، اگر وجود داشته باشد این را هم نمی دانم که چگونه سیر می کند. ولی این را می تواند با قاطعیت بیان کرد که حاکمیت بشار اسد بر تمام مرزهای سوریه بهترین وضعیت در راستای منافع ترکیه است. تزهایی که ترکیه در خصوص YPG دارد را حاکمیت قانونی سوریه نیز به آن تزها معتقد است. پافشاری بر تداوم دشمنی با دولت مرکزی سوریه ملی و میهنی نیست.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها