انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  10:56   

نخستین نمایشگاه بین‌المللی عسل کشور در ارومیه افتتاح شد

سرویس آذربایجان غربی- نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی عسل در ایران، شامگاه گذشته در ارومیه و به همت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی و خوشه صنعتی عسل استان گشایش یافت.

به گزارش کردپرس، نمایشگاه تخصصی عسل ارومیه در ۶۷ غرفه دایر شده و در حاشیه آن نیز ۶ کارگاه تخصصی با ارائه مقالات علمی برگزار می شود همچنین نمایش تجهیزات آزمایشگاهی برای تشخیص سلامت و خلوص عسل از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه بین‌المللی عسل کنسرسیوهایی از کشورهای عراق و ترکیه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تیم هایی از کشورهای هند، اسپانیا، لبنان، ترکیه، عراق، آذربایجان و قرقیزستان نیز از این نمایشگاه و جشنواره بازدید بعمل می‌آورند.

غرفه داران داخلی نیز از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان، اصفهان، تهران و کرمانشاه در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

به گفته مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه، شناساندن ظرفیت و ظرفیت تولید و بسته‌بندی عسل استان، معرفی خواص دارویی و غذایی و فرآورده‌های زنبور عسل، تغییر الگوی مصرف جامعه، ایجاد بستری برای مبادلات داخلی و خارجی محصولات عسل و معرفی آخرین دستاوردهای صنعت زنبورداری در زمینه تولید و فرآوری و بسته‌بندی و توسعه بازارهای هدف است.

گفتنی است؛ این نمایشگاه از ۲۶ تا ۲۹ شهریورماه جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه و با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در ۶۷ غرفه برای بازدید عموم مردم دایر است.