انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  11:08   

حضور رئیس جمهورعراق در پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهور عراق، در میانه سفر خود به اربیل، در پارلمان کردستان حضور یافته و با هیئت رئیسه و روسای فراکسیون های پارلمان دیدار کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، برهم صالح رئیس جمهور عراق و معاون دوم دبیر کل فقید حزب اتحادیه میهنی کردستان دیروز در راس هیئتی عالیرتبه از دولت عراق، وارد اربیل شده و پس از دیدار با نچیروان بارزانی، رئیس و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان، در پارلمان کردستان حضور یافت.

وی در بدو ورود به پارلمان از سوی ریواس فایق رئیس پارلمان و هیمن هورامی و منا قهوه چی معاونین وی، مورد استقبال قرار گرفته و سپس نشستی را با هیئت رئیسه و نمایندگان پارلمان، با حضور فواد حسین وزیر دارایی عراق و اعضای هیئت همراه خود، انجام داد.

برهم صالح در این سفر به گفتگو در مورد اختلافات میان اربیل و بغداد به ویژه در مورد نفت و بودجه پرداخته و برای حل این اختلافات و حل این مشکلات تلاش می کند.

نچیروان بارزانی در بدو ورود برهم صالح به اربیل و پس از استقبال از وی در فرودگاه بین المللی این شهر، اعلام کرد که انتظار انجام دادن گفتگوهایی سازنده را با وی و هیئت همراه دارند.