انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  11:21   

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌غربی:

جشنواره تخصصی عسل ارومیه زمینه ساز جذب سرمایه گذاران می شود

سرویس آذربایجان غربی- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان‌غربی در تولید عسل در سطح کشور جایگاه نخست را داراست و برگزاری جشنواره تخصصی عسل در این استان می‌تواند برای سرمایه‌گذاران در بخش عسل موثر باشد.

به گزارش کردپرس، علی مصطفوی در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل که در محل نمایشگاه‌های پارک جنگلی ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: با برگزاری جشنواره‌های ملی و بین المللی می‌توان فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری استان در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری و اقتصادی، به عنوان یکی از مراکز مستعد اقتصادی کشور در سطح ملی و بین المللی به دست آورد.

او تاکید کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های خاص، توانمند و مستعد ایران است و هم مرز بودن با سه کشور و آب و خاک مناسب و حاصلخیز و مناطق بی نظیر و مستعد در حوزه گردشگری و وجود معادن  موجب شده سرمایه گذاران مختلفی برای حضور در استان ابراز علاقه کنند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد:  آذربایجان‌غربی به‌ دلیل تنوع معادن جایگاه سوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده و امروز فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای استحصال مواد معدنی در استان وجود دارد.

او تصریح کرد: همه مسؤولان استانی در تلاش هستند تا زمینه جذب سرمایه گذاران جدید داخلی و خارجی را در حوزه‌های مختلف برای آذربایجان‌غربی فراهم کنند.

مصطفوی با اشاره به  اینکه 38 درصد اشتغال فعال استان در حوزه کشاورزی است، اظهار کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان احصاء و شناسایی‌ شده است و این استان به لحاظ شرایط اقلیمی و وجود زیرساخت‌های کشاورزی، از قطب‌های مهم تولید محصولات کشاورزی در کشور به‌حساب می‌آید و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در آذربایجان‌غربی هم می تواند سود دهی داشته باشد.