انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  11:46   

سرگردانی پناهندگان کرد عراق در فرانسه

سرویس جهان- پلیس فرانسه بیش از 800 پناهنده را که تعداد زیادی از آنها کردهای عراقی هستند، از محوطه ای در شهر دون کیرک فرانسه بیرون کرده است. این اقدام در پی حکم دادگاه مبنی بر لزوم اخراج پناهندگان از این منطقه صورت گرفته است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از 800 آواره خارجی که تعداد زیادی از آنها از شهروندان کرد عراق هستند، روز سه شنبه گذشته از سوی پلیس شهر دون کیرک از یک محیط آموزشی بیرون رانده شدند. شهردار منطقه گراند سینس این شهر دسامبر گذشته اجازه بود این افراد که پلیس آنها را از یک محوطه در شهر بیرون کرده بود وارد این محیط آموزشی شوند تا خانواده ها از سرمای زمستان محفوظ بمانند.

آن طور که خبرگزاری فرانسه اشاره کرده است بعد از این که تعداد بیشتری از پناهندگان خارجی از جمله کردهای جوان از عراق در محوطه این آموزشگاه اقدام به برپایی چادر کرده تا در فرصت مناسب به انگلستان بروند، شهرداری مجوز دادگاه را برای تعطیل کردن این کمپ موقت دریافت کرد. این حکم به دلیل شکایت ساکنان فرانسوی این محله از حضور قاچاقچیان انسان، درگیریهای خشونت آمیز و انباشت زباله در این مکان صادر شده است.

پلیس فرانسه ساعت 8 صبح همه پناهندگان را با اتوبوس به مکان دیگری منتقل کرده است. پلیس فرانسه سال گذشته هم پناهنگان خارجی از جمله کردهای عراقی را از کمپ دیگری در این شهر بیرون کرده بود. به گفته پلیس فرانسه، 811 نفر از جمله 506 پناهنده جوان از کمپ موقت و محوطه آن تخلیه شده اند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، منطقه گراند سینس در فرانسه از سالها پیش محل اجتماع پناهندگان کُرد عراق بوده و آنها این منطقه را برای رفتن به انگلیس مناسب می دانند. 

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#فرانسه
#پناهندگان
#کردها
#عراق