انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  14:03   

معان استاندار کرمانشاه؛

کانکس‌ های زلزله‌زدگان باید جمع شود

سرویس کرمانشاه- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: کانکس‌های مستقر در شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب باید هرچه زودتر جمع‌آوری شود.

مهرداد سالاری در نشست ستادبازسازی مناطق زلزله زده استان در استانداری کرمانشاه اظهار داشت: مردم زلزله‌زده شهر سرپل‌ذهاب به خاطر افزایش قیمت بهای زمین، تعداد واحدهای بیشتری نسبت به قبل از این حادثه ساخته اند.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید این موضوع را پیگیری کند تا مردم ابتدا یک واحد موردنیاز خود را تکمیل کنند و سپس به سراغ تکمیل دیگر واحدها بروند.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه استانداری کرمانشاه با این افزایش ساخت و سازها مخالف است، گفت: بسیاری از افرادی که واحدهای خود را افزایش داده اند هنوز به دلیل تکمیل نشدن واحدهای خود در کانکس زندگی می کنند و چهره شهر را به هم ریخته اند.

به گزارش کُرد پرس، سالاری با بیان اینکه این افراد حقوق دیگر شهروندان را ضایع می کنند، تاکید کرد: بنیاد مسکن و فرمانداری باید به شکلی برنامه‌ریزی کنند که هرچه زودتر مردم در واحدهای خود مستقر شده و کانکس‌های سطح شهر جمع‌آوری شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نیمه نخست سال ۹۸ باید بازسازی در محیط شهری به پایان می رسید، گفت: پیشرفت خوبی در روند ساخت و ساز داشتیم با این حال باید ساخت و سازهای نیمه‌کاره هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

سالاری در رابطه با بازسازی واحدهای صنفی آسیب‌دیده نیز گفت: واحدهای صنفی باید به منظور ایجاد رونق اقتصادی در مناطق زلزله‌زده هرچه زودتر تکمیل شوند؛ اولویت بازسازی و پرداخت تسهیلات باید با واحدهای صنفی فعال باشد.

وی درباره جابجایی تعدادی از روستاها نیز گفت: برخی از روستاها پس از زلزله به دلیل پیشگیری از وقوع خطرات جابجا شده اند اما این روستاها هنوز به دلیل برقرار نشدن‌ زیرساخت هایی همچون آب شرب‌ با مشکل روبه رو هستند.

معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: دستگاه های اجرایی باید هرچه زودتر مشکل آب و برق روستاهای جابجا شده را حل کنند.