سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 27 شهریور 1398  ::  16:07   

ضرب الاجل دو هفته ای رئیس جمهور ترکیه به آمریکا

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: در خصوص ایجاد منطقه امن در شرق فرات دو هفته دیگر به طرف های آمریکایی مهلت می دهیم. اگر نتیجه مطلوبی که می خواهیم حاصل نشود برنامه های خود را عملیاتی خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: در خصوص ایجاد منطقه امن در شرق فرات دو هفته دیگر به طرف های آمریکایی مهلت می دهیم، اگر نتیجه مطلوبی که می خواهیم حاصل نشود برنامه های خود را عملیاتی خواهیم کرد.

اردوغان در سخنان خود خاطرنشان کرد: در خصوص مسئله ادلب و شرق فرات انتظار یک حمایت همه جانبه از کشورهای اروپایی را داریم. حرف شکم ما را سیر نمی کند. منتظر اقدامات عملی هستیم؛ ما هم اکنون از 3 میلیون و 500 هزار پناهنده در کشورمان میزبانی می کنیم. در دنیا چنین نمونه ای وجود ندارد. شاید اگر نتوانیم امنیت و ثبات را به شکل سریع در ادلب تأمین کنیم آشکارا عرض می کنم که نخواهیم توانست مسئولیت 4 میلیون انسانی که در اینجا زندگی می کنند را برعهده بگیریم.

اردوغان خاطرنشان کرد: در صورت ایجاد منطقه امن در شرق فرات، خواهیم توانست بسته به عمق این منطقه 2 الی 3 میلیون پناهنده سوری را که در کشور ما و اروپا حضور دارند به این منطقه منتقل کرده و اسکان دهیم. تحولاتی که در ماه های آینده رخ خواهد داد،تعیین خواهد کرد بحران سوریه در آرامش حل و فصل خواهد شد یا این که بحران به شکل فزاینده ای تشدید پیدا کرده و ادامه خواهد داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#کردها
#سوریه