سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  07:59   

آمریکا به حمایت نظامی از کردهای سوریه ادامه می دهد

سرویس جهان- ژنرال وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد کشورش همچنان تجهیزات و سلاح های لازم برای مبارزه با داعش را در اختیار نیروهای کرد سوریه قرار خواهد داد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت وزارت دفاع آمریکا، ژنرال کریس میر، مدیر کارگروه مبارزه با داعش در وزارت دفاع آمریکا، شب گذشته در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ایالات متحده آمریکا سلاح ها و خودروهای لازم را در اختیار نیروهای کرد سوریه در شمال این کشور قرار می دهد.

وی تاکید کرد که آمریکا این تجهیزات را برای ادامه مبارزه مشترک آمریکا و کردها در اختیار آنها قرار می دهد. ژنرال وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد« این سلاح ها در اختیار نیروهای دموکراتیک سوریه قرار می گیرد».  نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از نیروهای کرد-عرب و آشوری در شمال سوریه است که بیشتر آنها کرد هستند و تحت رهبری فرماندهان کرد قرار دارد.

ژنرال ارتش آمریکا در مورد نگرانی های ترکیه از ارسال سلاح برای نیروهای کرد از سوی اشنگتن افزود: آمریکا به صورت ماهانه گزارشی از سلاح ها و تجهیزاتی را که در اختیار نیروهای کرد قرار داده برای همپیمان خود ترکیه ارسال می کند و آمریکا در مورد تهیه و ارسال این سلاح ها به صورت شفاف عمل می کند.

مقام نظامی آمریکا درباره وضعیت منطقه امن در شمال سوریه که ترکیه و آمریکا درباره ایجاد آن به توافق رسیده اند، گفت برخی اقدامات اولیه به سرعت در حال انجام است اما انجام برخی تعهدات توافق زمان بیشتری می طلبد.

وی مانند دیگر مقامات آمریکایی از منطقه امن شمال سوریه به عنوان « مکانیسم امنیتی» نام برد و افزود: تاکنون 5 بار گشت هوایی مشترک با استفاده از هلیکوپتر انجام شده و آمریکا در حال انجام اقدامات بیشتری در جهت رفع نگرانی های امنیتی ترکیه است. ترکیه نیروهای کرد سوریه را تروریست می داند و خواستار بیرون رفتن آنها از نوار مرزی سوریه به عمق 30 کیلومتر است اما این نوار مرزی به گفته ژنرال میر، فعلا از تل ابیض یا راس العین بوده که عمق آن بر اساس نوع اقدامات امنیتی متفاوت است.

وی تایید کرد که هنوز هم تعدادی از نیروهای کرد سوریه موسوم به YPG همچنان در نوار مرزی سوریه در نزدیکی مرزهای ترکیه حضور دارند.

ژنرال ارتش آمریکا تاکید کرد که برخی مفاد توافق آمریکا و ترکیه مانند انتقال آوارگان سوریه از ترکیه به داخل کشور سوریه به زمان بیشتری برای اجرا نیاز دارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#کردها
#سلاح