انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  13:01   

واکنش نمایندگان کردستان به حذف مهندس کُرد در انتخابات نظام مهندسی کشور

سرویس کردستان- برخی از نمایندگان کُردستان در مجلس شورای اسلامی نسبت به حذف جمال قناعت، مهندس کُرد در انتخابات نظام مهندسی کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، مرداد ماه امسال وقتی که جمال قناعت، مهندس کُرد در انتخابات سازمان نظام مهندسی کشور، در اقدامی ناباورانه با وجود اخذ رای اول در هفت رشته، از سوی وزیر راه و شهرسازی حذف شد، انتظار همگان بر این بود که این موضوع از سوی نمایندگان کُرد حاضر در مجلس مورد اعتراض قرار گیرد اما آنچه که بیش از این مسئله قابل تامل بود سکوت تمامی نمایندگان کُرد به ویژه نمایندگان کردستان در این باره بود.

این سکوت تا جایی ادامه پیدا کرده که حتی برخی از نمایندگان کردستان در این باره اظهار بی اطلاعی کرده و عنوان می کنند به علت مشغله های دیگر نتوانسته اند به این موضوع رسیدگی کنند.

منصور مرادی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار کُردپرس درباره مسئله جمال قناعت عنوان می کند: در مدت اخیرمشغول پیگیری های  مشکلات روستاها و شهرستان های حوزه انتخابی بوده و از موضوع حذف این مهندس کرد اطلاعی نداشته و همچنین بنا به مشغله کاری فرصت پیگیری اخبار و رسانه ها را نداشتم.

اما سید احسن علوی که نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی است، در این باره به خبرنگار کُردپرس می گوید: معاون وزیر قول اصلاح این موضوع را داده بود، که بعد از گذشت یک هفته متوجه شدم به جای اصلاح این موضوع، مهندس جمال قناعت به عنوان عضوعلی البدل انتخاب شده است.

سید احسن علوی ادامه می دهد:  بعد از تخلفات صورت گرفته در لیست مورد تایید سازمان نظام مهندسی و همچنین اختلاف نظر وزیر راه و شهر سازی و معاون، وزیر، معاون خود را برکنار کرد.

او خاطرنشان می کند: قرار بر این بود که وزیر در کمیسیون عمران این موضوع را پیگیری کند اما پیگیری آن به دلیل سفر خارجه و تعطیلی به تعویق افتاد که در جلسه ی بعدی مجلس حتما این موضوع را پیگیری خواهم کرد.