سرویس کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  13:39   

گفتگو با بانوی دارنده مدال برنز جهان و سهمیه پارالمپیک توکیو در رشته پاراکانو؛

از دریاچه شهربازی کرمانشاه تا المپیک توکیو

سرویس کرمانشاه- بانوی قایقران کرمانشاهی که در ماه جاری برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران مدال برنز قهرمانی جهان و مدال نقره مسابقات آزمایشی المپیک توکیو را کسب کرد، در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: تمام تلاشم را می‌کنم که در المپیک توکیو بدرخشم.

به گزارش کُرد پرس، شهلا بهروزی راد ملی پوش قایقرانی ایران از ورزشکاران ملی رشته پاراکانو است. او  درمقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری تحصیل کرده  و متولد ۱۶ شهریور ۱۳۶۴است.

این بانوی ورزشکار در خصوص چگونگی انتخاب رشته ورزشی اش گفت: از قبل هیچ شناختی نسبت به این رشته نداشتم و مطلع نبودم که در کرمانشاه هیئت قاقیرانی وجود دارد. من قبل از رشته قایقرانی، پرتاب دیسک کار می‌کردم. مربی قایقرانی از ورزشکارانی که دو ومیدانی و پرتاب دیسک کار می کردند تست استعدادیابی گرفت و خوشبختانه من چه در سطح کرمانشاه و چه در سطح قهرمانی کشور خیلی خوب ظاهر شدم و استعدادم در این رشته باعث شد به این رشته جذب شوم.

شهلا بهروزی به حمایت های خانواده اش، حمایت برخی مسئولان و حامی مالی اش اشاره کرد و افزود: در زمان آقای دنیامالی خیلی به ورزشکاران رسیدگی می شد و حمایت همه جانبه ای صورت می‌گرفت. از المپیک ریو تا به حال نیز  از طرف شرکت مکین دریا با مدیرعاملی آقای صادقی کیا حمایت می‌شوم و مدال جهانی ام را دوست دارم به ایشان تقدیم می کنم.

او در خصوص مسابقات اخیرش و کسب سهمیه پارالمپیک عنوان کرد: در این دوره از مسابقات قهرمانی جهان که در کشور مجارستان برگزار شد، برای اولین بار به عنوان یک زن در تاریخ قایقرانی ایران مدال برنز قهرمانی جهان را به همراه سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کردم.

بهروزی این مسابقات را در سطح المپیک دانست و اظهار کرد:  تمام کشور ها با قدرت در این دوره از مسابقات حضور داشتند و هدف اصلی آنها این بود که بتوانند سهمیه توکیو را به دست بیاورند؛ ایران از این قاعده مستثنی نبود و توانست خوب ظاهر شود و سهمیه المپیک را به دست بیاورد.

شهلا بهروزی در خصوص مشکلات رشته ورزشی اش عنوان کرد:  اوائل با مشکلاتی مثل نبود تجهیزات قایقرانی روبرو  بودیم ضمن این که قایقی که مختص به بچه‌های پارا باشد اصلاً وجود نداشت؛ خوشبختانه در حال حاضر از این لحاظ هیچ مشکلی نداریم و تجهیزات ورزشی آن تا حدودی مهیا است.

این بانوی موفق کرمانشاهی،گرفتن مدال جهانی را یکی از خواسته‌ها و هدف های محقق شده اش دانست و درباره برنامه آینده اش گفت:  اکنون هدف اصلی من درخشش در پارالمپیک است که فکر می‌کنم واقعاً دور از دسترس نیست. اینکه انسان با تلاش و همت خودش و با توکل بر خدا قطعاً می تواند به آن جایگاهی که حقش است دست یابد و من تمام تلاشم را می‌کنم که در المپیک توکیو بدرخشم.

او برای دختران این سرزمین پیامی داد و اظهار کرد: پیشنهاد من برای دختران کشورم این است که به دنبال خواسته هایشان بروند و برای هدفشان بجنگند و نگذارند حسرت خواسته‌هایشان به دلشان بماند اینکه خودشان را باور داشته باشند و مطمئن باشند که اگر بخواهند با تلاش و توکل بر خدا به هر چه که می‌خواهند می‌رسند.

بهروزی به عناوین و مقام هایی که تا کنون کسب کرده است اشاره کرد و گفت: من دارنده پنج مدال طلای آسیا و دو نقره هستم. همچنین تنها بانوی ایرانی هستم که توانسته در مسابقات قهرمانی جهان مدال بگیرد و سهمیه پارالمپیک ریو را برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران کسب کند.

وی افزود: گرفتن سهمیه پارالمپیک توکیو برای دومین بار صورت گرفته که خوشبختانه توانستم در این دوره مسابقات سهمیه پارالمپیک را با گرفتن مدال ارزشمند برنز به دست بیاورم.

ملی پوش تیم قایقرانی ایران به مشکلات محل تمرینش در آغاز ورود به رشته قایقرانی اشاره کرد و گفت:  اوایل که قایقرانی را شروع کردم مثل مابقی ورزشکاران این رشته درکرمانشاه، تمریناتم را در دریاچه شهربازی انجام می دادم. این دریاچه اصلاً جای مناسبی برای تمرین نبود ولی با تمام این سختی ها من و مابقی دوستانم عزم خود را جزم کردیم و تمریناتمان را ادامه دادیم تا اینکه به تیم ملی راه پیدا کردیم .

وی افزود: خوشبختانه من به شخصه شرایطم در فدراسیون طوری بود که همیشه این شرایط برای من مهیا بود که در اردوها باشم و از امکاناتش استفاده کنم و بتوانم به جایگاهی که الان هستم برسم.