سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  17:33   

فضای مجازی حیوان آزار ماکویی را به دام انداخت

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی ماکو از دستگیری عامل انتشار فیلم شکار و سلاخی حیوانات وحشی در فضای مجازی در ماکو خبر داد.

به گزارش کردپرس، چندی پیش یک نوجوان ماکویی تصاویری از کشتن یک قلاده روباه را در اینستاگرام خود منتشر کرده بود. این خبر طی دو روز بیش از 10 میلیون بار در کانال های تلگرامی بزرگ و شبکه های مجازی بازدید داشته است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ماکو نیز در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: اقدام این فرد ماکویی از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است  تا با مشخص شدن هویت آن اداره محیط زیست علیه این فرد طرح شکایت کند

امروز نیز سرهنگ حسین شهریار اظهار کرد: فردی با هویت معلوم اهل و ساکن روستایی حوالی شهرستان ماکو اقدام به پخش تصاویری غیر انسانی از شکار و سلاخی حیوانات وحشی در فضای مجازی نموده که موجب خدشه دار شدن و تشویش اذهان عمومی شده بود.

او افزود: به دنبال انتشار این تصاویر، شناسایی عامل کشتارها در دستور کار پلیس فتای انتظامی قرار گرفت و در عرض از چند ساعت عامل انتشار تصاویر و سلاخی حیوانات شناسایی و دستگیر که پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مقامات محترم قضایی احاله شد.