سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  19:31   

وزارت دفاع عراق: به توافق با وزارت پیشمرگ نزدیک شده ایم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی وزارت دفاع عراق، اعلام کرد که گفتگوها با وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، ادامه داشته و طرفین به حصول توافق نهایی نزدیک شده اند.

به گزارش کردپرس، تحسین خفاجی طی گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو، اعلام کرد که گفتگو با وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان ادامه داشته و دو طرف به حصول توافق نهایی نزدیک شده اند.

سخنگوی وزارت دفاع عراق، افزود که تاکنون هیچ موعد مشخصی برای انجام دادن نشست بعدی میان هیئت های وزارت دفاع و وزارت پیشمرگ تعیین نشده و این نشست پس از پایان کار هیئت های ویژه دو طرف انجام می شود.

وی خاطر نشان ساخت که پس از حصول توافق میان دو طرف، مفاد توافقنامه برای امضای نهایی به عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح کشور ارائه می شود.
سرلشکر جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان نیز در این مورد به روداو گفت که هیئت های عالی هماهنگی میان وزارت دفاع عراق و وزارت پیشمرگ دو نشست را انجام داده و به تفاهماتی کلی دست یافته اند و اهم توافقات نیز مربوط به مکانیسم استقرار نیروهای مشترک در مناطق استان های دیاله، صلاح الدین، کرکوک، مخمور و استان موصل است.

وی افزود که در آینده نزدیک، هیئت عالی ویژه هماهنگی وزارت دفاع عراق به منظور ادامه گفتگوها با هیئت ویژه وزارت پیشمرگ، در مورد مکانیسم اجرای توافقات انجام شده،  به اقلیم کردستان سفر می کند.