سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 28 شهریور 1398  ::  20:28   

هئیت شورای میهنی کردهای سوریه به آمریکا سفر می کند:

شرق فرات و ادلب در صدر برنامه های ENKS در نیویورک

سرویس سوریه - ابراهیم بیرو عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در اظهاراتی با اشاره به سفر هیئت این شورا به نیویورک همزمان با نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عنوان کرد: در خصوص موضوعات مختلف با اولویت ایجاد منطقه امن در شرق فرات و همچنین مسئله ادلب مذاکراتی ترتیب خواهیم داد.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان24، ابراهیم بیرو عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در اظهاراتی با اشاره به سفر هیئت این شورا به نیویورک همزمان با نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عنوان کرد: با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص موضوعات مختلف با اولویت ایجاد منطقه امن در شرق فرات واقع در کردستان سوریه توسط ترکیه و آمریکا و همچنین مسئله ادلب مذاکراتی ترتیب خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: علاوه بر این به موضوعات مهم دیگر نیز از جمله مسئله پناهندگان سوری، تاسیس کمیسیون تدوین قانون اساسی جدید سوریه و همچنین وضعیت زندانیان سیاسی در سوریه پرداخته خواهد شد.

لازم به ذکر است، هیئت ENKS در حالی به نیویورک سفر می کند که ماه پیش نیز به دعوت وزارت امور خارجه آمریکا این هیئت با سفر به واشنگتن در خصوص منطقه امن در شمال سوریه و کمیته قانون اساسی سوریه با مقامات آمریکایی گفتگو کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#شورای میهنی کرد سوریه