سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  00:35   

نشریه دفاعی جینز:

آمریکا نیروی جدیدی به سوریه اعزام نخواهد کرد

سرویس جهان- بر اساس گزارش نشریه دفاعی جینز، دولت کنونی آمریکا حفظ 1000 تن از سربازان این کشور را در سوریه برای اجرای ماموریت های مختلف کافی می داند.

 

به گزارش کردپرس، نشریه نیویورک تایمز چند روز پیش از افزایش تعداد سربازان آمریکا در شمال سوریه برای اجرای طرح ایجاد منطقه امن در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خبر داد. این روزنامه گفته بود آمریکا قصد دارد 150 سرباز دیگر به سوریه اعزام کند. اما نشریه دفاعی جینز در آمریکا در گزارش ویژه ای بر عدم اعزام نیروهای جدید به سوریه از سوی آمریکا تاکید کرده است.

آمریکا در راستای همکاری با نیروهای کرد سوریه در مبارزه با داعش، در سال های 2014 و 2015 حدود 2000 سرباز به سوریه فرستاد اما دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در دسامبر گذشته به صورتی ناگهانی از خروج همه این نیروها در آینده ای نزدیک خبر داد. این در حالی بود که داعش همچنان بخش هایی از شرق سوریه را در کنترل خود داشت.

مخالفت ها با درخواست ترامپ منجر به استعفاها و اخراج هایی در وزارت دفاع این کشور شد اما این مخالفت ها مانع از آن شد که ترامپ همه نیروهای را از سوریه بیرون ببرد. مخالفان خروج آمریکا از سوریه موفق شدند ترامپ را متقاعد کنند که حدود 1000 سرباز را در سوریه نگاه دارد. اما اجرای طرح منطقه امن در شمال سوریه برای رفع نگرانی های امنیتی ترکیه از حضور کردهای سوریه در نزدیکی مرزهای این کشور باعث شد گشت های مشترک نیروهای آمریکا و ترکیه در نوار مرزی به طول حدود 480 کیلومتر در برنامه گنجانده شود که اجرای آن مستلزم به کار گیری تعداد زیادی نیرو از سوی طرفین است. این در حالی است که آمریکا فقط 1000 نفر نیرو در سوریه دارد.

روزنامه نیو یورک تایمز چند روز پیش به نقل از مقامات آمریکایی از اعزام 150 نیروی دیگر به سوریه خبر داد. اما نشریه دفاعی جینز که به گفته خود به اطلاعات دقیقی دست یافته، در گزارش امروز خود نوشت آمریکا نیروی جدیدی به سوریه اعزام نخواهد کرد.

مسئله لزوم اعزام نیروی بیشتر به سوریه پس از آن مطرح شد که برخی مامات آمریکایی تاکید کرده بودند ایجاد منطقه امن و اجرای گشت های مشترک با ترکیه، توجه آمریکا به ادامه مبارزه با داعش را منحرف خواهد کرد. بنایراین، آمریکا به اعزام نیروی جدید به منظور اجرای طرح گشت مشترک با ترکیه نیاز دارد.  اما نشریه جینز به نقل از برخی دیگر از مقامات آمریکایی نوشت که گشت زنی مشترک با ترکیه در مرز سوریه و اجرای منطقه امن خللی در مبارزه با داعش در سوریه بوجود نمی آورد.

چند روز پیش هم یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا ضمن نادرست خواندن گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تاکید کرده بود که نیروی جدیدی به سوریه اعزام نخواهد شد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#کردها