سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  04:55   

بغداد، درخواست عربستان برای واردات نفت از عراق را تکذیب کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - شرکت بازاریابی نفت عراق گزارش حاکی از درخواست عربستان برای دریافت نفت خام از این کشور را بی پایه و اساس خواند.

به گزارش کردپرس، حیدر الکعبی، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق (سومو) عصر پنج شنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (INA)، گزارش برخی رسانه های خبری مبنی بر درخواست عربستان سعودی از عراق برای دریافت نفت خام را تکذیب کرد.

الکعبی در این باره اظهار داشت: شرکت سومو درخواست عربستان از عراق برای دریافت نفت را به طور قاطع تکذیب می کند؛ هیچ گونه توافق رسمی و یا درخواستی از طرف سعودی در این زمینه وجود ندارد.

علی نزار شطر، نایب رئیس شرکت سومو در امور فروش نفت خام نیز در این باره تاکید کرد که هیچ گونه تماسی میان این شرکت و شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) در رابطه با این مسئله برقرار نشده است.

این در حالی است که پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بود که عربستان در واکنش به کاهش شدید تولید نفت خود در نتیجه حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در مناطق واقع در شرق این کشور، برای پالایشگاه های محلی خود از عراق درخواست 20 میلیون بشکه نفت خام کرده است.

برچسب‌ها:
#عربستان
#نفت
#سومو
#آرامکو
#عراق