سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  09:40   

دعوت کردهای سوریه از دولت مرکزی برای آغاز روند سیاسی حل بحران سوریه

سرویس ترکیه - الهام احمد، عضو شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه دولت مرکزی را به آغاز روند سیاسی حل بحران سوریه دعوت کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، الهام احمد، عضو شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به نامه اخیر وزارت امور خارجه سوریه به سازمان ملل متحد و متهم کردن ارتش دموکراتیک سوریه به تجزیه طلبی و اشغال سرزمین های سوریه عنوان کرد: چنین اتهاماتی را رد می کنیم. ما هر زمان از دولت مرکزی خواسته ایم تا سیستمی دموکراتیک با مرکزیت انسان و روند سیاسی منتهی به صلح ماندگار در سوریه را اتخاذ کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود با دعوت از دولت مرکزی سوریه به دیالوگ و مذاکره خاطرنشان کرد: برای حل و فصل بحران سوریه بایستی یک روند بسیار گسترده سیاسی را آغاز کرد در همین راستا از دمشق بارها دعوت به ایجاد چنین روندی کرده ایم. مجلس دموکراتیک سوریه تجربه خوبی از خودگردانی در شمال این کشور و ارتش دموکراتیک سوریه مهارت های نظامی را به دست آورده است که می توانیم آن را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

احمد تصریح کرد: ما هر زمان از دمشق برای آغاز روند سیاسی دعوت کرده ایم در مظان اتهامات مختلف قرار گرفته ایم. این رفتار به روند سیاسی و صلح در سوریه خدمتی نخواهد کرد. دولت مرکزی برای تحت کنترل گرفتن تمام سرزمین های خود دست به تهدیدات نظامی می زند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#دمشق
#بشار اسد