سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  10:52   

شهردار برکنار شده دیاربکر خطاب به اردوغان:

کوبانی سقوط نکرد ولی شما در حال سقوط هستید

سرویس ترکیه - سلجوق میزراکلی، شهردار برکنار شده کلانشهر دیاربکر، در اظهاراتی با اشاره به پیامی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سال 2014 در خصوص جنگ کوبانی صادر کرد، گفت: کوبانی سقوط نکرد ولی شما در حال سقوط هستید.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، سلجوق میزراکلی، شهردار برکنار شده کلانشهر دیاربکر، در اظهاراتی با اشاره به پیامی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سال 2014 در خصوص جنگ کوبانی صادر کرد، گفت: همه ما گناهان شما را می دانیم. هیچ کدام را فراموش نخواهیم کرد. حساب تمامی آنان را یک روز پس خواهیم گرفت. اگر متوجه باشید خواهید فهمید که کوبانی سقوط نکرد ولی شما در حال سقوط هستید. بزرگترین رهبر ما اراده ما است. اراده ما نیز آزادی ما است. از موسی انتر به همه شما پیامی دارم Edî bes e.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در دادگاه حقوق بشر اروپا عنوان کرد: از سوی حکومت ترکیه در دادگاه حقوق بشر اروپا از آنجایی که حرفی برای گفتن نداشتند وکلایی حضور پیدا نکرده بود و تنها وکلایی از آلمان آمده بودند. یک بار دیگر همه خواهند دید که چگونه اینان در برابر تاریخ محکوم خواهند شد.

لازم به ذکر است، در روزهای بحرانی جنگ کوبانی که داعش حملات سخت و وحشیانه ای را علیه این شهر ترتیب می داد، رئیس جمهور ترکیه در سپتامبر 2014 میلادی در اظهاراتی اعلام کرد: "کوبانی در حال سقوط است" این سخنان آغاز روند بحرانی و تنش زایی بود که به تظاهرات خشن و خونین اکتبر 2014 کشیده شد که در اعتراضات خیابانی بیش از 50 شهروند عادی جان خود را از دست دادند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#رجب طیب اردوغان