سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  11:27   

سفر هیئت های آلمانی و فرانسوی به کردستان سوریه

سرویس سوریه- در پی سفر هیئت انگلیسی به کردستان سوریه و دیدار با مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه، بر اساس اطلاعات به دست آمده هیئت های فرانسوی و آلمانی نیز با سفر به عین عیسی با مقامات کرد شمال سوریه دیدار و گفتگو کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، در پی سفر هیئت انگلیسی به کردستان سوریه و دیدار با مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه، بر اساس اطلاعات به دست آمده هیئت های فرانسوی و آلمانی نیز با سفر به عین عیسی با مقامات کرد شمال سوریه دیدار و گفتگو کرده اند.

اریش شافر از وزارت امور خارجه فرانسه و گیلمانس هاتش، از وزارت امور خارجه آلمان در صدر هیئت های جداگانه ای به کردستان سوریه سفر کرده و از سوی هیئت مدیریت خودگردان شمال سوریه متشکل از فرهاد شیبلی، رئیس مشترک مجلس مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه، عبدالکریم عمر و امل دده رئیس مشترک اداره روابط خارجی مدیریت خودگردان مورد استقبال قرار گرفتند.

در این دیدار هیئت مدیریت خودگردان شمال سوریه در خصوص حضور فعال در عرصه سیاسی سوریه، مطالبات کردها از دولت مرکزی سوریه همچنین سرنوشت زندانیان داعشی و حمایت های جهانی از ساختار مدیریت خودگردان در شمال و شرق سوریه، مکانیزم آموزشی در شمال سوریه، گفتگو کردند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#فرانسه
#نیروهای دموکراتیک سوریه