سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  11:40   

درخواست عبدالمهدی از شرکت‌های چینی برای مشارکت در بازسازی زیرساخت‌های عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق ضمن درخواست از شرکت های خارجی به ویژه چینی برای مشارکت در بازسازی زیرساخت های این کشور، متعهد شد که موانع پیش روی آنها را از بین ببرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق صبح امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در راس یک هیئت عالی رتبه متشکل از وزرا، استانداران و سرمایه گذاران این کشور و در پاسخ به دعوت همتای چینی خود لی که چیانگ، به عنوان مهمان ویژه در مراسم افتتاحیه کنفرانس جهانی صنعت 2019 در شهر هِفَی در شرق این کشور حضور یافته و سخنرانی نیز کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی در سخنرانی خود در کنفرانس جهانی صنعت اظهار داشت: در حال حاضر نیاز عراق به نیروی روابط تاثیرگذار خود با کشورهای آسیا به ویژه چین در راستای بازپس گیری نقش مهم، کارآمد و اثرگذار خویش و بازگرداندن درخشندگی و زندگی شرافتمدانه ملت خود، بیش از هر زمان دیگری است.

نخست وزیر عراق ضمن اعلام این که با شی جین پینگ، رئیس جمهوری و دیگر رهبران دولتی و حزبی چین دیدار خواهد کرد، از شرکت های بزرگ این کشور و سایر کشورهای جهان درخواست کرد که در پیشرفت کشورش و بازسازی زیرساخت های آن سهیم باشند و متعهد شد که از طریق یک کمیته مرکزی برای تامین شرایط و فرصت های مناسب، موانع پیش روی آنها را از بین ببرد.

دفتر عبدالمهدی در بیانیه خود همچنین آورده که وی شب گذشته در جمع هیئت عراقی همراه خود در سفر به چین، بر اهمیت این سفر تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که روابط میان دو کشور گسترده است و حجم مبادلات تجاری میان آنها نیز به 30 میلیارد دلار در سال می رسد.

نخست وزیر عراق در رابطه با سفر به چین همچنین تصریح کرد: هدف ما توسعه زیرساخت های عراق از طریق تمرکز بر پروژه های عمرانی و خدماتی و توسعه اقتصاد با استفاده از توانمندی های بزرگ چین و تجربه موفقیت آمیز آن می باشد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#چین
#بازسازی زیرساخت