سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 29 شهریور 1398  ::  13:52   

سوئد نسبت به حمله احتمالی ارتش ترکیه به کردستان سوریه هشدار داد

سرویس ترکیه - آن لینده وزیر امور خارجه سوئد در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه با موضوع حمله نظامی به این منطقه توسط نیروهای ارتش ترکیه عنوان کرد: تهدیدات ترکیه علیه کردستان سوریه جدی است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری ایندیپندنت ترکی، آن لینده وزیر امور خارجه سوئد در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه با موضوع حمله نظامی به این منطقه توسط نیروهای ارتش ترکیه عنوان کرد: تهدیدات ترکیه علیه کردستان سوریه جدی است.

وی با مهلک خواندن وضعیت در شمال سوریه تأکید کرد: دلیل اصلی عدم ایجاد صلح در کشور بی توجهی به مطالبات جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد در سوریه است. حمله احتمالی ترکیه به سوریه تنها به عمیق تر شدن درگیری ها دامن خواهد زد. بدتر از آن شرایط انسانی در این وضعیت بدتر شده و موانع برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه نیز بیشتر خواهد شد.

وزیر امور خارجه سوئد خاطرنشان کرد: حکومت سوئد اظهارات دولت ترکیه در خصوص حمله نظامی به شمال سوریه را جدی تلقی کرده و با تأکید فراوان به ترکیه و تمامی طرف ها یادآوری می کنیم که موظف به رعایت قوانین بین المللی هستند. در صورت حمله نظامی به شمال سوریه وضعیت انسانی ابعاد جدی به خود خواهد گرفت. وضعیت کردها فاکتوری است که تمام منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد. آغاز دوباره روند مذاکرات صلح کرد – ترک می تواند نتایج بسیار مثبتی در مرزهای سوریه و همچنین منطقه ایجاد کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها