انتشار:  شنبه 30 شهریور 1398  ::  16:04   

دمیرتاش:

درخواست آزادی نکرده ام زیرا می دانم یک گروگان سیاسی هستم

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از زندان ادیرنه به وسیله ویدئو کنفرانس به ارائه توضیحاتی در خصوص پرونده جدیدش در دادگاه شعبه 1 جزایی آنکارا پرداخته و در بیانات خود گفت: تا امروز از هیچ کس درخواست آزادی نکرده ام زیرا می دانم یک گروگان سیاسی هستم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از زندان ادیرنه به وسیله ویدئو کنفرانس به ارائه توضیحاتی در خصوص پرونده جدیدش در دادگاه شعبه 1 جزایی آنکارا پرداخته و در بیانات خود با تأکید بر این که دستگاه قضایی و هیئت دادگاه یک بار دیگر به ابزار اقتدار سیاسی تبدیل شده است؛ گفت: کسانی که دستگاه قضایی را مجبور به ارتکاب جرم کرده و با نادیده گرفتن قانون اساسی، قوانین جزایی و قوانین کشور دست به ارتکاب جرم می زند به طور قطع در آینده ای نزدیک در یک ترکیه دموکرات در برابر قضات مستقل و بی طرف حساب پس خواهند داد. برای این که در تاریخ ثبت شود اعلام می کنم: من در ردیف شاهدین خواهم بود و اقداماتی که علیه من انجام شده و این که چه کسانی انجام داده است اسم به اسم و تاریخ به تاریخ به هیئت دادگاه مستقل اعلام خواهم کرد. من اکنون در زندان هستم، از همسرم، دخترانم و تمام اعضای خانواده ام 1 هزار و 700 کیلومتر دورتر نگه داشته می شوم ولی حتی اگر مرا در یک زندان ویژه در مریخ هم نگهداری کنند روح من از صندوق هایی که پیش رو دارید {اشاره به صندوق های رای} بیرون خواهد آمد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: من تا به امروز از هیچ کس درخواست آزادی نکرده ام زیرا از صمیم قلب باور دارم که بی گناه هستم؛ می دانم که گروگان سیاسی هستم. در طبقه پایین سلول من دوست قدیمی و نماینده سابق حکاری در پارلمان ترکیه عبدالله زیدان غذا حاضر کرده و منتظر من است. حکم شما هر چه باشد لذت هم سفره گی با او را از من نخواهد گرفت. ذاتاً در زندان هستم، حق با من است، بی گناهم و بی صبرانه منتظر روزی هستم که عدالت تجلی پیدا کند. اگر روزی لازم باشد که در خواست آزادی کنم این را از ملتم خواهم خواست و مطمئن هستم که در اولین صندوق رایی که مقابل آنان خواهند گذاشت حکم آزادی من به همراه هزاران زندانی سیاسی دیگر را صادر خواهند کرد. تمام چیزهایی که برای گفتن دارم همین ها هستند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش