سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 30 شهریور 1398  ::  18:25   

تنش میان اتحادیه میهنی و حزب دمکرات نشست احزاب اقلیم کردستان را لغو کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- تنش های روی داده اخیر میان حزب دمکرات و اتحادیه میهنی، نشستی را که قرار بود میان احزاب اقلیم کردستان برگزار شود؛ لغو کرد.

به گزارش کردپرس، نشستی که قرار بود امروز شنبه 30 شهریور / 21 سپتامبر و در شهر اربیل، میان احزاب اقلیم کردستان در مورد تشکیل یک ائتلاف مشترک احزاب کردستانی برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی عراق در کرکوک، برگزار شود، به دلیل تنش های دو روز اخیر میان اتحادیه میهنی (یکیتی)  و حزب دمکرات (کردستان) لغو شد.

خلیل ابراهیم رئیس شورای سیاسی و مردمی حزب اتحاد اسلامی کردستان، در این مورد به سایت خبری خندان گفت که این نشست قرار بود به منظور گفتگو بر سر تشکیل یک ائتلاف مشترک کردستانی در انتخابات شورای استانی کرکوک برگزار شود، اما در حال حاضر این نشست به تعویق افتاده است.

وی افزود که لغو نشست به دلیل تنش های روی داده در دو روز اخیر میان حزب دمکرات و اتحادیه میهنی بوده است.

خلیل ابراهیم تاکید کرد که حزب متبوع وی، برای تامین منافع کردها در کرکوک، خواستار تشکیل یک ائتلاف مشترک احزاب کردستانی برای شرکت در انتخابات شوراهای استانی عراق در کرکوک، است.

تنش های میان پارتی و یکیتی پس از آن روی داد که نیروهای امنیتی اربیل که وابسته به پارتی هستند، از ورود محمود سنگاوی عضو دفتر سیاسی یکیتی به این شهر جلوگیری کردند.

پس از این اقدام افراد ناشناس به سوی دفترحزب دمکرات در سلیمانیه و نیز دفتر اتحادیه میهنی در اربیل، تیراندازی کردند و این واقعه نیز تنش های دو حزب را افزایش داده و موجب اظهار نظرهای تند مقامات پارتی و یکیتی علیه حزب مقابل شد.