انتشار:  یک‌شنبه 31 شهریور 1398  ::  13:28   

میدل ایست نیوز:

حمله به مواضع الحشد الشعبی از اربیل انجام شده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منبعی آگاه اعلام کرد پهپادهایی که به مواضع الحشد الشعبی در عراق حمله کردند، از اربیل و دیگر مناطق اقلیم کردستان به‌ پرواز در آمده‌ اند.
 

به‌ گزارش کردپرس، میدل ایست نیوز به‌ نقل از منبعی آگاه خبر داد: بر اساس تحقیقاتی که دولت و تیمی از الحشد الشعبی عراق به کمک ریاست جمهوری انجام داده، این یقین حاصل شده که پهپادهایی که پیشتر مواضع حشد را در استان‌های مختلف مورد هدف قرار داده، از اربیل و دیگر مناطق اقلیم کردستان به‌ پرواز در آمده‌ اند.

انبارهای مهمات الحشد الشعبی عراق تاکنون چندین بار از سوی پهپادهای ناشناس مورد حمله قرار گرفته است.

از سوی دیگر ظرف چند ماه اخیر مواضع متعلق به نیروهای حشد الشعبی هر از چند گاهی در دو سوی مرز مشترک عراق و سوریه و به طور مشخص در مناطق البوکمال و القائم هدف حملات هوایی هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفتند.

در همین رابطه، مقامات اسرائیلی تلویحا به نقش خود در این حملات اعتراف کرده و اظهار داشته اند هدف از این حملات ممانعت از رسیدن موشک‌های ایران به سوریه و لبنان است.

پیش تر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در رابطه با حملات به نیروهای حشد الشعبی و انبارهای اسلحه و مهمات آنها در مناطق مختلف عراق نوشت: من دشمن صهیونیست را از اقدامات تروریستی خود در عراق تبرئه نمی کنم با این حال اطمینان دارم که چنین کاری را انجام نمی دهد چرا که به خوبی می داند پاسخ به آن، برای امنیت و نفوذ خودش ویرانگر خواهد بود؛ صهیونیست ها می دانند که پایان آنها از عراق رقم می خورد و در نتیجه خود را وارد این بازی نمی کنند که بزرگ تر از آنها است.

از سوی دیگر ژنرال کریستوفر گیکا، معاون فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در برنامه دیدگاه شبکه ماهواره ای دجله در رابطه با حملات هوایی اخیر به انبارهای اسلحه و مهمات و پایگاه های نیروهای حشد الشعبی در برخی استان های عراق نیز برخورداری نیروهای ائتلاف بین المللی از هر گونه اطلاعاتی در این زمینه پیش از وقوع حملات را تکذیب کرده و خاطر نشان ساخت که حریم هوایی عراق در کنترل نیروهای این کشور است در حالی که نظارت بر حریم هوایی برای جلوگیری از هر گونه حملاتی نیز از جمله وظایف ائتلاف نیست.