سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 31 شهریور 1398  ::  13:29   

تلاش اقلیم کردستان برای جذب بیشترین سرمایه گذاری خارجی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- اقلیم کردستان درراستای تلاش برای جذب بیشترین سرمایه گذاری خارجی، اقدام به برگزاری کنفرانس اقتصادی- اجتماعی اقلیم با حضور شرکت های خارجی کرد.
 

به گزارش کردپرس،  کنفرانس اقتصادی- اجتماعی اقلیم با حضور شرکت های خارجی و با هدف اطلاع رسانی به شرکت های خارجی در مورد زمینه سرمایه گذاری در اقلیم و جذب بیشترین سرمایه، امروز یک شنبه 31 شهریور / 22 سپتامبر، آغاز به کار کرد.

فرصت تحسین سرپرست اجرایی کنفرانس طی گفتگو با سایت خبری رادیو نوا، گفت که هدف از برگزاری این کنفرانس دو روزه  این است که پس از بحران های اقتصادی و جنگی که اقلیم پشت سر گذاشت، از طریق این کنفرانس ها اطلاعات لازم در مورد شرایط اقتصادی و زمینه های سرمایه گذاری و فعالیت در اقلیم به اطلاع شرکت های خارجی رسیده و آنان به سرمایه گذاری بیشتر در اقلیم تشویق و ترغیب شوند.

وی افزود که اقلیم سعی دارد که از این طریق ضمن جذب بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی فرصت های شغلی جدید و کسب کارهای فردی اقلیم را نیز افزایش دهد.

همچنین تاکید کرد که شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در اقلیم کردستان، آمادگی دارند، اما باید پیش از آن زمینه سازی لازم در اقلیم برای این منظور انجام شده و دولت اقلیم نیز همکاری لازم را با این شرکت ها صورت داده و تسهیلات مناسب را برای آنان فراهم سازد.