انتشار:  یک‌شنبه 31 شهریور 1398  ::  14:37   

آغاز سال تحصیلی در کردستان با 27 هزار کلاس اولی

سرویس کردستان- مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: امروز جشن غنچه ویژه نوآموزان پیش‌دبستان با شرکت ۲۴ هزار نوآموز و جشن شکوفه‌ها با حضور والدین و بیش از ۲۷ هزار دانش‌آموز پایه اول در مراکز و مدارس سراسر استان کردستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، رشید قربانی امروز در مراسم جشن غنچه اظهار داشت: هدف از برگزاری جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها، آشنایی دانش‌آموزان و نوآموزان با محیط مدرسه، عوامل آموزشی و اجرایی مدارس، مراکز پیش دبستانی و کاهش استرس و اضطراب و ایجاد خاطره خوب و به یاد ماندنی در فضایی پرشور و نشاط است.

قربانی با اشاره به شور و شوق امروز دانش‌آموزان گفت:  اگر بعد از پایان سال‌تحصیلی دانش‌آموزان همین شور و اشتیاق را داشته باشند، قطعاً مدرسه و عوامل آموزشگاه وظایف خود را به خوبی انجام داده و علاقه و انگیزه آنان حفظ شده است.

او همچنین به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که حیات طیبه در آن اهمیت زیادی دارد، اشاره کرد و افزود: حیات طیبه به این معناست که انسان‌ها را متناسب با فطرت آن‌ها درست، بالنده و شایسته تربیت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به مدیران و معلمان مدارس تاکید کرد: تمام عوامل مدرسه با رفتار خوب خود با دانش‌آموزان ارتباط نزدیک برقرار کرده و با شاداب‌سازی محیط مدرسه، برگزاری المپیاد درون مدرسه، حیاط پویا و ورزش صبحگاهی دانش‌آموزان را به محیط آموزشگاه علاقمند کنند.