سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 3 مهر 1398  ::  10:51   

حمایت CHP از برگزاری دوره های آموزش زبان کردی در استانبول

سرویس ترکیه – فائق اوزتراک، سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی از برگزاری دوره های آموزش زبان کردی در شهرداری کلانشهر استانبول حمایت کرد.

به گزارش کردپرس، فائق اوزتراک، سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر اکرم امام اوغلو، شهردار کلانشهر استانبول در خصوص برگزاری دوره های آموزش زبان کردی در شهرداری استانبول عنوان کرد: «برگزاری دوره های آموزشی در کشور ممنوع نیست، ما از این دوره ها حمایت می کنیم.»

لازم به ذکر است، پیش از این نیز الیاس بوزگان، رئیس انجمن مدافعین از حق، در دیدار با امام اوغلو در خصوص برگزاری دوره های آموزش زبان کردی در شهرداری کلانشهر استانبول با وی به توافق رسیده بود.

بوزگان در این ارتباط به خبرگزاری روداو گفت: «با جناب امام اوغلو دیدار کردیم ولی این اولین دیداری نیست که با ایشان انجام می دهیم. پیش از این نیز در خصوص دوره های آموزشی و کلاس های زبان کردی با جناب قلیچدار اوغلو نیز دیدار کرده و ایشان نگاه مثبتی به این دوره ها داشته اند. دیدارهایمان در فضای بسیار مثبتی سپری شده و قبل از آن که ما وارد بحث شویم خودشان از نیاز جامعه به چنین دوره هایی سخن گفتند. ما نیز در برابر این رفتار بسیار خرسند شدیم.»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها