سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 6 مهر 1398  ::  14:40   

جشنواره سی ام تئاتر کردستان، آبان ماه برگزار می شود

سرویس کردستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان زمان برگزاری جشنواره سی ام تئاتر استان را  28 تا ۳۰ آبان ماه سال 98 اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، جلال قلعه شاخانی در کارگروه جشنواره سی ام تئاتر کردستان اظهار داشت: این دوره از جشنواره تئاتر در بخش های مسابقه (صحنه)، عکس، نمایش های رادیویی و همایش آسیب شناسی تئاتر استان کردستان برگزار می شود

او افزود: نمایش هایی که از تاریخ اول شهریور سال ۹۷ تا اول آبان ماه سال ۹۸ تولید و اجرای عمومی شده باشند می توانند متقاضی حضور در بخش مسابقه سی‌امین جشنواره تئاتر استان کردستان باشند.

قلعه شاخانی درباره بخش عکس جشنواره مذکور هم توضیح داد: در بخش عکس هم از هنرمندان عکاس دعوت به عمل می آید ضمن اعلام آمادگی عکاسی از نمایش های اجرا شده در سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی شرکت کنند.

او به بخش نمایش های رادیویی هم گریزی زد و در این باره گفت: آثار تولید شده از اول فروردین ۹۷ تا اول مهر سال ۹۸ که به دو زبان کردی و فارسی تولید شده باشد، می توانند متقاضی حضور در این بخش باشند.

به گفته قلعه شاخانی، بخش همایش آسیب‌شناسی تئاتر کردستان هم به ارائه یافته های پژوهشی، مقالات علمی و پایان نامه های موضوعی در حوزه تئاتر استان کردستان اختصاص دارد.

او کشف و شناسایی استعدادهای موثر در پیشرفت تئاتر، حمایت از گروه‌های نمایشی جهت تولید آثار ارزشمند و اجرای عمومی در سطح استان و تعامل و همفکری هنرمندان جوان و پیشکسوت را از اهداف برگزاری سی امین دوره جشنواره تئاتر استان کردستان برشمرد.