انتشار:  دوشنبه 8 مهر 1398  ::  08:19   

ممانعت استانداری وان از برگزاری کنسرت کُردی

سرویس ترکیه – استانداری وان، کنسرت قادر چات، خواننده کرد ترکیه در شهر وان را لغو کرد.

به گزارش کردپرس، در ادامه لغو کنسرت های کردی توسط استانداری وان، کنسرت قادر چات از خوانندگان کرد ترکیه نیز از سوی استانداری لغو شد.

به نوشته روزنامه دیوار، کنسرت چات در حالی از سوی استانداری وان لغو می شود که هفته پیش نیز کنسرت های سرحات کاراکاش و زوزان اوزآلپ دیگر خوانندگان کرد ترکیه نیز در این استان لغو شده بود.

قادر چات در اظهاراتی با واکنش به این تصمیم استانداری وان عنوان کرد: «زمانی که مسئله هنر و موسیقی کردی باشد مستقیماً ممنوعیت اعمال می کنند. بزرگترین سود هنرمندان در تولید هنر امکان دیدار مستقیم با مردم است. دلیل این ممنوعیت ها و لغو کنسرت ها جلوگیری از رسیدن اثرهای تولیدی هنرمندان به دست مردم است».

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «هنر اپوزیسیون و هنر انتقادی ساکت نخواهد شد. هر جا این موضوع را به زبان خواهیم آورد. ما این ممنوعیت ها را محکوم می کنیم. این نوع اقدامات به صورت عملی نشان می دهد کسانی که از حق و حقوق و دموکراسی در ترکیه حرف می زنند تماماً توخالی است. در این اواخر نه تنها در منطقه کردنشین بلکه در استان های مختلف ترکیه تمام فعالیت های هنری اپوزیسیون و کسانی که به حاکمیت سیاسی خدمت نمی کنند با مانع روبه رو می شود».

لازم به ذکر است، به نوشته روزنامه اورنسل، روز گذشته نیز در باتمان نیروهای پلیس ترکیه با ورود به کافه ای در این شهر مانع آواز خوانی کردی "دودان" نفر اول بزرگترین مسابقات آواز ترکیه به نام "او سَس ترکیه" شده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها