انتشار:  دوشنبه 8 مهر 1398  ::  10:38   

جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره ایتالیا به «ذبح» از کردستان رسید

سرویس کردستان- فیلم کوتاه ذبح از کردستان جایزه بهترین فیلمنامه هفتمین جشنواره فیلم و موسیقی پارما در کشور ایتالیا را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کردستان، فیلم کوتاه ذبح در ادامه موفقیتهای خود در جشنواره‌های بین المللی، توانست جایزه بهترین فیلمنامه هفتمین جشنواره فیلم «پارما»  را که از ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر (یکم تا هفتم مهر) در شهر پارمای ایتالیا برگزار شد، بدست آورد.

این فیلم که ساخته مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور ۲ فیلمساز کردستانی و تولید مشترک حوزه هنری استان و انجمن سینمای جوانان سنندج است، تاکنون در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی جوایز ارزنده ای را از آن خود کرده است.

فیلم کوتاه ذبح داستان خانواده‌ای است که برای گذراندن یک زمستان سخت باید تنها دارایی خود یعنی گاوشان را بفروشند، اما پسر خانواده از این تصمیم خوشحال نیست و گاو را فراری می دهد.
آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور هر ۲ دانش آموخته کارشناسی سینما هستند و بیش از ۱۰ سال فعالیت سینمایی داشته و تاکنون بیشتر از ۱۰ فیلم کوتاه را کارگردانی کرده‌اند و در بیش از ۱۰۰ حضور خود ۱۰ جایزه از جشنواره های ملی و بین المللی را از آن خود کرده‌اند.