انتشار:  پنج‌شنبه 7 آذر 1398  ::  21:19   

بشار اسد: ابوبکر البغدادی واقعاً مرده است؟

سرویس سوریه - رئیس جمهور سوریه در خصوص قتل ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) توسط نیروهای آمریکایی عنوان کرد: سوال مهمی که باید به آن پاسخ داد این است: ابوبکر البغدادی واقعاً مرده است؟.

به گزارش کردپرس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در خصوص قتل ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) توسط نیروهای آمریکایی و تشکر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سوریه در اظهاراتش عنوان کرد: «هر زمان این موضوع به ذهنم می آید خنده ام می گیرد. زیرا موضوعی بسیار مهم تر وجود دارد و آن طرح این سوال است: البغدادی واقعاً مرده است؟ و این "بازی شگفت انگیزی" که از سوی آمریکا صورت گرفته واقعاً اتفاق افتاده است؟.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، اسد در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «تمامی تروریست هایی که در مناطق تحت کنترل سوریه دستگیر شده اند بر اساس قوانین سوریه با آنان برخورد خواهد شد. قوانین سوریه در خصوص ترور آشکار است. دادگاه های تخصصی در زمینه تروریسم موجود بوده و این افراد در این دادگاه ها محاکمه خواهند شد».

رئیس جمهور سوریه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: «امروزه کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه حمایت از کردها قوانین بین المللی را نقض می کنند. ولی این را باید در نظر داشت که کردها سوری بوده و ملت جداگانه ای نیستند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش