سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 9 آذر 1398  ::  09:16   

پوتین:

اقدامات در سوریه با در نظر گرفتن منافع کردها صورت می گیرد

سرویس سوریه - ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین وضعیت کردها در شمال سوریه عنوان کرد: اقدامات در سوریه با در نظر گرفتن منافع کردها صورت می گیرد.

به گزارش کردپرس، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین وضعیت کردها در شمال سوریه عنوان کرد: «قبل از هر چیزی باید اعلام کنم با مردمان کرد در طول تاریخ همواره روابط بسیار خوبی داشتیم. به خصوص اقداماتی که در مرزهای ترکیه و سوریه در حال جریان است با حمایت کردها و در نظر گرفتن منافع آنان صورت می گیرد. کردهای سوریه نیز این را درک کرده و به این اقدامات نگاه مثبت دارند».

به نوشته روزنامه دیوار، پوتین که در شهر نالچیک سوریه در کنفرانسی با عنوان "اقلیت های هویتی" شرکت کرده بود درباره کردهای سوریه خاطرنشان کرد: «در مناطق کردنشین سوریه از نیروهای پلیسی روسیه استقبال بسیار خوبی صورت می گیرد. زیرا انسان ها در آن منطقه می بینند که نیروهای روسیه برای محافظت از آنان آمده و این مسئله را درک می کنند. این یک واقعیت آشکار است. می دانم چه کسانی در آنجا چه چیزهای بیهوده ای می گویند. ولی تصور می کنم انسان ها آن اندازه هوشیار هستند که تشخیص خواهند داد این اظهارات هیچ ارتباطی با مقامات رسمی دولت روسیه ندارد».

 

کد خبرنگار: 30102

 

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه