انتشار:  یک‌شنبه 10 آذر 1398  ::  13:58   

آغاز ثبت نام داوطلبان مجلس در فرمانداری‌های ایلام و دهلران

سرویس ایلام - رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای ثبت‌نام در ۲ حوزه انتخابیه شمال و جنوب استان به فرمانداری‌های ایلام و دهلران مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد نوذری با فرا رسیدن دهم آذرماه و روز آغاز ثبت نام‌ها اظهار داشت: همه داوطلبان استان ایلام همزمان با سراسر کشور از فردا یکشنبه ۱۰ آذر ماه به مدت یک هفته از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر مهلت دارند برای ثبت‌نام به فرمانداری شهرستان‌های ایلام و دهلران مراجعه کنند.

وی افزود: داوطلبانی که خارج از استان هستند نیز برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کنند و همچنین کسانی که در خارج از کشور هستند نیز در همه سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و دفاتر سیاسی جهموری اسلامی ایران ثبت‌نام کنند.

نوذری درباره میانگین سنی داوطلبان هم یادآور شد: سن همه داوطلبان باید بین ۳۰ تا ۷۵ سال باشد و حداقل مدرک تحصیلی برای آنها نیز  کارشناسی ارشد یا معادل آن است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام  تاکید کرد: تمام متقاضیان ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در مدت یاد شده به حوزه‌های انتخابیه مورد نظر خود مراجعه کنند و مهلت قانونی ثبت‌نام تا ۱۶ آذرماه دیگر قابل تمدید نیست.

او گفت: بررسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره قبل نشان می‌دهد تنها ۲ بار سرنوشت انتخابات در دور اول مشخص شده و هشت بار معادل ۸۰ درصد به دور دوم کشیده شده است.

وی تعداد شعب اخذ رای در انتخابات مجلس در این استان را ۵۵۰ شعبه عنوان کرد و افزود: از این تعداد  ۳۶۸ شعبه ثابت و ۱۸۲ شعبه سیار است که این تعداد در انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی در استان ۵۳۱ شعبه بود.

برچسب‌ها:
#ایران ایلام
#معاون سیاسی استاندار ایلام، نوذری
#انتخابات مجلس
#آغاز ثبت نام