انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  01:56   

مهار آتش‌سوزی دوباره در کنسولگری ایران در نجف

سرویس عراق و اقلیم کردستان - گروهی از متعرضان عراقی بار دیگر بخش هایی از کنسولگری ایران در نجف اشرف را به آتش کشیدند با این حال تیم های آتش نشانی آن را خاموش کردند.

به گزارش کردپرس، خبرنگار پایگاه خبری السومریه نیوز در نجف اشرف شامگاه یک شنبه گزارش داد که بار دیگر آتش سوزی در ساختمان کنسولگری ایران در این شهر واقع در جنوب غرب عراق روی داده است.

در همین حال، یک افسر پلیس در شهر نجف در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که شماری افراد ناشناس بار دیگر بخش هایی از کنسولگری ایران در این شهر را به آتش کشیدند و پیش از آن که نیروهای امنیتی به محل وقوع حادثه برسند، پا به فرار گذاشتند.

منبع مذکور که نام وی فاش نشده، ضمن اعلام این که این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشته، تاکید کرد که هنگام وقوع آتش سوزی، ساختمان کنسولگری به طور کامل خالی بوده و تیم های دفاع مدنی نیز در تلاش هستند تا آتش را مهار کنند.

اداره دفاع مدنی استان نجف نیز به نوبه خود با صدور بیانیه کوتاهی، وقوع آتش سوزی در کنسولگری ایران در مرکز این استان را تایید و اعلام کرد که تیم های آتش نشانی تلاش می کنند آتش را خاموش کنند.

ساعتی پس از آن نیز یک منبع امنیتی در گفت و گو با السومریه نیوز خاطر نشان ساخت که سه تیم از اداره دفاع مدنی نجف اشرف موفق شدند آتش سوزی در ساختمان کنسولگری ایران را خاموش کنند.

از سوی دیگر، برخی رسانه های خبری از یک منبع امنیتی نقل کردند که نیروهای امنیتی در نجف اشرف، به حالت هشدار حداکثری درآمدند.

این در حالی است که شامگاه چهارشنبه هفته گذشته نیز گروهی از متعرضان در نجف اشرف، بخش هایی از کنسولگری ایران را به آتش کشیدند و در واکنش به این اقدام نیز، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید آن، تاکید کرد که این حمله توسط اشخاصی صورت گرفته که با تظاهرات واقعی در جریان در برخی شهرهای این کشور بیگانه و جدا هستند و هدف از چنین اقدامی نیز کاملا روشن بوده و چیزی جز ضربه زدن به روابط تاریخی میان دو کشور نیست.

برچسب‌ها:
#عراق
#نجف اشرف
#کنسولگری ایران
#آتش سوزی