انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  12:16   

فرماندار پیرانشهر:

زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم در پیرانشهر فراهم است

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار پیرانشهر گفت: همزمان با آغاز نام نویسی از داوطلبان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی زیرساخت های لازم برای ثبت نام و همچنین برگزاری یک انتخابات سالم در این حوزه نیز فراهم است.

سید علی ترابی، فرماندار شهرستان پیرانشهر، در حاشیه افتتاح مرکز ثبت نام از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت که صبح روز یکشنبه ( 10 آذرماه) صورت گرفت، به خبرنگار کردپرس گفت: با توجه به شروع رسمی آغاز نام نویسی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، تمامی زیرساخت های لازم در این حوزه از همین روز اول برای ثبت نام از داوطلبان جهت حضور در این رقابت سیاسی و هم برای مشارکت حداکثری مردم در حوزه انتخابیه مورد نظر فراهم شده است.

 وی ادامه داد: با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری شعار انتخابات مجلس یازدهم" گام دوم انقلاب، قانون مداری، بیطرفی و انسجام ملی" است و بر همین اساس فرمانداری شهرستان پیرانشهر از چندین روز قبل نسبت به تهیه امکانات لازم و تجهیز ستاد مرکزی نام نویسی متقاضیان برای مجلس یازدهم اقدام کرده است.

 ترابی اضافه کرد: تمامی کاندیداهای مجلس یازدهم برای حوزه پیرانشهر و سردشت در نظر داشته باشند که با توجه به مرکزیت شهرستان پیرانشهر برای حوزه انتخابیه، شرایط یکسان و متعادلی در نظر گرفته شده است و انشالله با رعایت 4 اصل ویژه؛ مشارکت حداکثری، قانون مداری، امانت داری و بیطرفی، به استقبال انتخاباتی پرشور گام برخواهیم داشت.

مقام عالی شهرستان پیرانشهر در ادامه سخنان خود با اشار به وجود هماهنگی های لازم در بین اعضای هیأت نظارت و بازرسی در پیرانشهر یادآور شد، در اولین روز از آغاز روند نام نویسی از متقاضیان مجلس یازدهم و با همکاری نهادهای مربوطه نسبت به تهیه لیست 30 نفر از معتمدین شهر جهت معرفی به هیأت نظارت اقدام کرده ایم که پس از تأئید هیأت نظارت در روزهای آتی از این آمار تعداد 8 نفر بعنوان اعضای اصلی به هیأت اجرایی شهرستان معرفی خواهند شد.

فرماندار شهرستان پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت دارای یک حوزه اصلی و 3 حوزه فرعی است که پیرانشهر بعنوان حوزه اصلی و حوزه لاجان، وزینه و سردشت هم بعنوان 3 حوزه فرعی در انتخابات پیش رو نقش چشمگیری در برگزاری این رویداد حساس و مهم سیاسی ایفا خواهند کرد.

ترابی در خاتمه سخنان خود ضمن دعوت از عموم مردم برای حضوری پرشور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد، بر بیطرفی رسانه ها تأکید و ابراز امیدواری کرد که رسانه ها و فعالین حوزه خبر نسبت به پوشش کامل و با رعایت اصل بیطرفی از ابتدای شروع این رویداد مهم تا برگزاری نهایی انتخابات در این حوزه به افکار عمومی کمک کنند تا نسبت به انتخاب فردی لایق، شایسته، متخصص و متعهد برای مجلس یازدهم اقدام کنند. 

انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در روز دوم اسفندماه سال جاری در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت نیز برگزار خواهد شد.