سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  13:49   

خبرگزاری پرسنا لاتینا:

آمریکا فقط موقعیت نیروهایش را در سوریه تغییر داده است

سرویس جهان- خبرگزاری پرسنا لاتینا نوشت آمریکا از سوریه خارج نشده است بلکه فقط جابه جایی نیرو توسط این کشور در سوریه صورت گرفته است.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، اوایل اکتبر امسال از خروج تدریجی 2000 نیروی این کشور از شمال سوریه خبر داد و ترکیه نیز بلافاصله حمله نظامی به نیروهای کرد سوریه را در شمال این کشور آغاز کرد.

آمریکا تعدادی از نیروها و تجهیزات جنگی خود را در این مدت از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خارج کرد و به عراق و اقلیم کردستان انتقال داد اما با تغییر تصمیم ترامپ برای محافظت از چاه های نفت سوریه در شرق این کشور، تعدادی از نیروهای آمریکایی به سوریه باز گشتند و در مناطق نفت خیز سوریه که تحت کنترل نیروهای کرد است مستقر شدند.

خبرگزاری پرسنا لاتینا در گزارشی ادعا کرد که نیروهای آمریکایی از سوریه خارج نشده اند و هم اکنون هم تعداد نیروهای آمریکایی در سوریه تغییر نکرده است.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: نیروهای آمریکایی و انگلیسی از پایگاه های قبلی خود در سوریه بیرون رفته و اکنون در میدان های نفتی شرق سوریه و استان ای حسکه و دیرالزور مستقر شده اند.

به نوشته این خبرگزاری، آمریکا 12 پایگاه نظامی در شمال استان های حلب، خسکه و نزدیک مرز عراق داشت اما آمریکا اخیرا موقعیت نیروهای ویژه خود را تغییر داده است و دو پایگاه جدید در نزدیکی مرز عراق ایجاد کرده است. آمریکا همچنین حمایت های خود از نیروهای دموکراتیک سوریه را به رهبری کردها از سر گرفته است.

این خبرگزاری تاکید کرده است که نیروهای آمریکایی از سوریه خارج نشده اند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا