سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  17:54   

عدم انتقال صلاح الدین دمیرتاش به بیمارستان با وجود نشانه های بیماری جدی در وی

سرویس ترکیه - وکلای صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها از عدم انتقال موکلشان به بیمارستان با گذشت هفت روز از تنگی نفس و بیهوشی وی در زندان خبر دادند.

به گزارش کردپرس، آیگل دمیرتاش وکیل و خواهر صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به بیماری و بیهوش شدن برادرش در زندان عنوان کرد: «روز سه شنبه 26 نوامبر 2019 ساعت 05:30 دمیرتاش در زندان دچار تنگی نفس شده و به دلیل فشار بر قفسه سینه و مشکل تنفس بیهوش شد. در حالی که مدت زمان طولانی در سلول خود در حالت بیهوش سپری کرده است اولین مداخله را هم سلولی وی عبدالله زیدان صورت داده است. بعد از آن آمبولانس خواسته شده و تیم فوریت های پزشکی تنها به گرفتن نوار قلب اکتفا کرده است. به جای مداخله فوریت های پزشکی درخواست انتقال وی به کلینیک به منظور معاینه گسترده و جامع تر خواسته شده است. پزشک زندان نیز نیاز دمیرتاش به کاردیولوژی، نورولوژی و معاینه متخصص گوارش را تأیید کرده است».

به نوشته روزنامه دیوار، آیگل دمیرتاش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «علی رغم درخواست برای انتقال فوری دمیرتاش به بیمارستان با گذشت هفت روز از این اتفاق انتقال دمیرتاش به بیمارستان میسر نشده بدین ترتیب با وجود یک موضوع حیاتی برای سلامتی صلاح الدین دمیرتاش معاینه گسترده وی توسط تیم متخصص پزشکی فراهم نشده است. این اقدام نگه داشتن آشکار دمیرتاش تحت ریسک جسمانی است. در واقع تلاش می کنند تا گروگانگیری سیاسی صلاح الدین دمیرتاش را به مداخله مستقیم در خصوص وضعیت جسمانی و سلامت وی تبدیل کنند. ما نمی خواهیم در خصوص سلامت دمیرتاش کوچکترین فکر منفی به خود راه بدهیم ولی مسئولین هر اتفاق منفی در خصوص وضعیت جسمانی دمیرتاش نخواهند توانست از وبال این مسئولیت رهایی پیدا کنند. روند را از نزدیک دنبال کرده و وکلای دمیرتاش در ادیرنه 24 ساعته مشغول پیگیری مسئله هستند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش