سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  20:00   

مسئول کمیته انتخابات کنگره چهارم اتحادیه میهنی:

کنگره چهارم اتحادیه میهنی به طور قطع برگزار می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول کمیته انتخابات کنگره چهارم اتحادیه میهنی، ضمن تاکید بر اینکه کنگره به طور قطع برگزار می شود، از احتمال تعویق چند روزه آن خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خلک، شورای مرکزی حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) طی اطلاعیه ای اعلام کرد این شورا نشستی را برای بررسی اقدامات انجام شده و آماده سازی برگزاری کنگره چهارم حزب، با رزگار علی مسئول کمیته انتخابات کنگره چهارم اتحادیه میهنی، برگزار کرده است.

بر اساس این خبر، در نشست مذکور چگونگی برگزاری انتخابات مربوط به کنگره و انتخابات عمومی مورد بررسی قرار گرفته و بر انجام دادن این روند به صورتی  شفاف و با برنامه ریزی های نو، تاکید شده است.

همچنین اشاره شده که 1 هزار و 438 نفر خود را برای شرکت در کنگره نامزد کرده اند و 4 هزار عضو رای دهنده یکیتی طی انتخابات به آنان رای می دهند.

رزگار علی تاکید کرده که مسئله برگزاری کنگره چهارم یکیتی کاملا نهایی شده و هیچ گونه توجیهی برای عدم برگزاری آن وجود ندارد و اطمینان خاطر داده که کنگره در هر حال به صورت موفقیت آمیز برگزار می شود، اما احتمال دارد که به دلیل آماده سازی های لازم، موعد برگزاری آن چند روزی به تعویق افتاده و در موعد مقرر برگزار نشود.

پیشتر نیز قادر عزیز از اعضای یکیتی اخبار مربوط به احتمال عدم برگزاری کنگره چهارم اتحادیه میهنی را تکذیب و تاکید کرد که کنگره در ماه جاری میلادی برگزار می شود.

این در حالی است که اتحادیه میهنی پس از بیماری و درگذشت جلال طالبانی موسس و دبیرکل فقید این حزب دچار بحران اختلافات داخلی و رهبری شده و کنگره حزب به مدت چندین سال به تعویق افتاده است.

طی روزهای گذشته نیز شهناز ابراهیم مسئول روابط خارجی یکیتی، هرگونه احتمال عدم برگزاری کنگره را به عنوان خیانت به حزب قلمداد کرده بود.