سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  21:50   

از 41 مراجعه کننده ثبت نام 33 نفر برای نامزدی مجلس در کردستان نهایی شد

سرویس کردستان-  رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: در دومین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه این استان در مجموع ۲۰ نفر شامل ۱۹ مرد و یک زن برای حضور در این عرصه به ستادهای ثبت نام مراجعه کردند.

به گزارش کُرد پرس،  حسین خوش‌اقبال  گفت:  از این تعداد داوطلب، مشخصات ۱۲ نفر ثبت نهایی شده و کار ثبت‌نام هشت نفر دیگر نیز در حوزه‌های انتخابیه پنجگانه سنندج، سقز، مریوان، بیجار و قروه در حال انجام است که در صورت کامل بودن مدارک و انجام کارهای ثبت نام، به تعداد داوطلبان نامنویسی کرده، نهایی هر روز اضافه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در دو روز اول و دوم مهلت یک هفته‌ای ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره  مجلس شورای اسلامی ۴۱ نفر در کردستان به ستادهای ثبت نام مراجعه کردند، اضافه کرد: ثبت نام ۳۳ نفر شامل ۳۱ مرد و دو زن نهایی شده و مراحل ثبت نام هشت نفر نیز اکنون در ستادها در حال انجام است.  

رییس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد تاکنون ۳ نفر، حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره ۱۵ نفر، حوزه انتخابیه بیجار ۹ نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه چهار نفر، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۲ نفر رسما برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت نام کرده‌ و برخی (هشت نفر) نیز در حال انجام مراحل ثبت نام هستند.

خوش اقبال تاکید کرد: روز گذشته در مجموع ۲۱ نفر موفق به ثبت نام شدند و یک نفر نیز بدلیل ناقص بودن مدارک نتوانست ثبت نام خود را نهایی کند امروز نیز ۲۰ نفر در حوزه‌های انتخابیه برای نامنویسی حضور یافتند که تاکنون ۱۲ نفرشان موفق به ثبت نام نهایی شده‌اند.   

در نخستین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۱ نفر در استان کردستان ثبت نام نهایی کردند از این تعداد یک نفر زن و ۲۰ نفر نیز مرد بودند از این تعداد ۱۰ نفر شامل ۹ مرد و یک زن در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره، ۳ نفر حوزه انتخابیه سقز و بانه، ۷ نفر در حوزه انتخابیه بیجار، یک نفر در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد  و یک نفر نیز در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ثبت نام کرده بودند.