سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  21:52   

پیام دمیرتاش به ملت ترکیه:

بیماری ام در شرایط زندان حادتر شده است

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پیامی از زندان ادیرنه مردم ترکیه اعلام کرد: بیماری ام در شرایط زندان حادتر شده است

به گزارش کردپرس، در پی انتشار خبر بیماری صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در زندان ادیرنه، ارول قاطرچی اوغلو و نجدت ایپک یوز، نمایندگان HDP در پارلمان ترکیه با صلاح الدین دمیرتاش در زندان ادیرنه دیدار کردند.

به نوشته روزنامه اورنسل، قاطرچی اوغلو در پی دیدار با دمیرتاش به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر مشکل خاصی ندارد. قوی و پر انرژی به نظر می رسد. ابتدا با عبدالله زیدان دیدار کردیم، وی به ما اعلام کرد که دمیرتاش هفته پیش دچار تنگی نفس شده و در پی آن بیهوشی کوتاه مدتی داشت. دمیرتاش خود خواستار رسانه ای شدن چنین موضوعی نشده بود».

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «شرایط دمیرتاش در زندان امنیتی ادیرنه مساعد نیست. با مدیریت زندان مشکل خاصی ندارد ولی با توجه به شرایط زندان در صورت بروز حادثه ای هیچ شانسی برای مداخله فوری وجود ندارد. امکانات و شرایط برای انتقال فوری به بیمارستان وجود ندارد. باید با وزارت دادگستری مکاتبه صورت بگیرد. دمیرتاش در این خصوص نگرانی هایی دارد و در خصوص بیماری اش پیامی که به مردم دارد این است: "مردم بدانند دچار چنین بیماری شده ام. در این شرایط بیماری ام حادتر شده است. باید مورد مداوا قرار بگیرم. دقیقاً نمی دانم دچار چه بیماری شده ام"».

 

کد خبرنگار: 30102

 

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش