سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 12 آذر 1398  ::  18:55   

دونالد ترامپ:

سربازان آمریکا فقط برای کنترل نفت در سوریه حضور دارند

سرویس جهان- دونالد ترامپرییس جمهور آمریکا ضمن دفاع از خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه گفت: اکنون تعداد اندکی از سربازان آمریکا برای کنترل نفت و جلوگیری از دستیابی داعش به نفت سوریه در این کشور حضور دارند.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ که برای شرکت در اجلاس ناتو به انگلیس رفته است بر درست بودن تصمیمش برای خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه که حمله ترکیه به کردها را در پی داشت تاکید کرد.

وی ادعا کرد که آمریکا داعش را به طور 100 درصد در سوریه شکست داده است و به همین دلیل نیروهای آمریکا مرزهای ترکیه و سوریه را ترک کرده اند زیرا به گفته وی دیگر نیاز به حضور در این منطقه نیست.

رییس جمهور آمریکا گفت اکنون تعداد اندکی از نیروهای آمریکا بر میدان های نفتی سوریه کنترل دارند و این مسئله برای جلوگیری از کنترل یافتن داعش بر این میدان های نفتی است.

ترامپ درباره رابطه اش با ترکیه گفت: من رابطه خوبی با ترکیه داریم و ما به معامله ای دست یافتیم که همه از آن انتقاد کردند اما خوب از آب در آمد.

رییس جمهور آمریکا درباره اقدام ترکیه به خرید سیستم دفاعی اس 400 از روسیه که انتقاد زیادی را در آمریکا به همراه داشته گفت: ما ترکیه را مجبور کردیم به سمت خرید سیستم دفاعی از روسیه برود زیرا آمریکا در زمان باراک اوباما از فروش سیستم دفاعی موشکی پاتریوت به ترکیه خودداری کرد.

وی همچنین از امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه که گفته بود ناتو به مرگ مغزی دچار شده انتقاد کرد و گفت این اظهارات توهین به 28 عضو دیگر ناتو است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#دونالد ترامپ