سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 12 آذر 1398  ::  19:24   

ابزار نگرانی مسعود بارزانی از تغییر بافت جمعیتی مناطق کردنشین سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) در دیدار با هیئتی از شورای ملی کردهای سوریه ENKS نسبت به تغییر بافت جمعیتی مناطق کردنشین سوریه، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش کردپرس، امروز سه شنبه 12 آذر/ 3 دسامبر، ،مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) با هیئتی از شورای ملی کردهای سوریه ENKS  به رهبری سعود ملا، دیدار و گفتگو کرد.

شبکه تلویزیونی روداو در این مورد گزارش داد که در این دیدار آخرین تحولات سوریه و تغییرات سیاسی و نقش دولت های خارجی در وضعیت سوریه مورد بررسی قرار گرفته است.

مسعود بارزانی و هیئت ENKS همچنین نگرانی خود را از وجود تلاش هایی برای تغییر بافت جمعیتی کردستان سوریه و آزار و مصائب کردهای ساکن این مناطق و آواره شدن آنان توسط گروه های تندرو ابراز کردند.

بر اساس این خبر بارزانی توصیه هایی را در مورد آینده سوریه و نقشه راه احزاب کردی این کشور برای مقابله با چالش و تهدیدهای علیه آنان و حفظ حقوق سیاسی کردها در سوریه، به هیئت ENKS ارائه داده است.

این هیئت همچنین دیدار دیگری را نیز با نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان انجام داد.

شورای ملی کردهای سوریه ENKS ، متشکل از احزاب و جریان های نزدیک به پارتی و بارزانی است که روابط نزدیکی با ترکیه و اپوزیسیون سوریه داشته و با حزب دمکراتیک کردهای سوریه PYD و نیروهای سوریه دمکراتیک  HSDدچار اختلافات جدی هستند.