سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 12 آذر 1398  ::  19:28   

ثبت نام 88 کاندید نمایندگی مجلس در آذربایجان غربی/مهاباد کمترین میزان ثبت نام را دارد

سرویس آذربايجان غربي- رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی  گفت: در سومین روز ااز ثبت نام کاندیداهای نمایندگی مجلس در استان، امروز ۳۷ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در در ۱۰ حوزه انتخابیه ثبت نام کردند که در مجموع به 88 کاندید در کل استان رسید.

به گزارش کردپرس، علی مصطفوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان در سومین روز، دو نفر  دارای مدرک لیسانس، ۳۰ نفر کارشناسی ارشد و ۵ نفر دکتری هستند. و یک نفر خانم در میان این افراد است.

او ادامه داد: از این افراد ۷ نفر فرهنگی، ۴ نفر استاد دانشگاه، ۱۴ نفر کارمند، ۴ نفر بازنشسته، ۱۲ نفر شغل آزاد، یک نفر وکیل و ۵ نفر نیز سایر مشاغل را عهده دار هستند.

مصطفوی با بیان اینکه ۲۴ درصد از ثبت نام کنندگان دارای سابقه ایثارگری و ۳ درصد سابقه نمایندگی مجلس هستند تصریح کرد: ۲۲ درصد نیز دارای سابقه ثبت نام در ادوار گذشته مجلس را دارند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی افزود: در سومین روز از ثبت نام حوزه انتخابی ارومیه با ۳۲ نفر بیشترین و مهاباد با یک نفر کمترین میزان ثبت نام شدگان را به خود اختصاص دادند.

مصطفوی ادامه داد: در حوزه نقده و اشنویه ۱۱ نفر، خوی و چایپاره ۸ نفر، شاهین دژ و تکاب ۸ نفر، سلماس ۷ نفر، میاندوآب ۶ نفر، پیرانشهر و سردشت ۴ نفر، ماکو،چالدران،شوط و پلدشت ۶ نفر و بوکان ۴ نفر در سومین روز ثبت نام نمودند.