سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 13 آذر 1398  ::  12:27   

استاندار نینوا: اقلیم کردستان حامی ما در بازسازی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- استاندار نینوا،  تاکید کرد که اقلیم کردستان حامی و پشتیبان نینوا بوده و با این استان همکاری کرده و از سرمایه گذاران و شرکت ها نیز درخواست کرد که وارد عرصه اقتصادی نینوا  و پروژه های عمرانی و بازسازی آن شوند.

به گزارش کردپرس به نقل از روداو، امروز چهارشنبه 13 آذر/ 4 دسامبر، دومین روز از کنفرانسی که تحت عنوان بازسازی نینوا در شهر اربیل و با حضور مقامات اقلیم کردستان و عراق، شرکت های منطقه ای و کشورهای حاشیه خلیج فارس و با نظارت غیرمستقیم معاون رئیس جمهور آمریکا و همکاری سازمان های DAI و USAID از روز سه شنبه آغاز شده بود؛ برگزار شد.

طبق خبر محور این کنفرانس احیای دوباره اقتصاد و امور استان نینوا و حمایت از مردم این منطقه برای بازگشت به زندگی عادی و بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ در این استان و به ویژه در موصل مرکز استان عنوان شده است.

نجم جبوری استاندار جدید نینوا که فردی با پیشینه نظامی است در این کنفرانس، با اشاره به اینکه جمعیت ساکن نینوا به 4 میلیون نفر می رسد، گفت که بودجه یک میلیون دلاری که از سوی بغداد به این استان اختصاص داده شده به هیچ عنوان کفاف هزینه های آن را نمی دهد.

وی تاکید کرد که اقلیم کردستان حامی و پشتیبان نینوا بوده و با این استان همکاری کرده و از سرمایه گذاران و شرکت ها نیز درخواست کرد که بدون ترس و وحشت وارد عرصه اقتصادی نینوا  و پروژه های عمرانی و بازسازی آن شوند.

جبوری خاطر نشان ساخت که اشتباهات پیشین موجب شد که نینوا مقر تروریست ها شود، اما دیگر اجازه بروز چنین امری داده نمی شود.