سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 13 آذر 1398  ::  22:09   

مخالفت شدید شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان با تعویق برگزاری کنگره چهارم حزب

سرویس عراق و اقلیم کردستان- شورای مرکزی حزب اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که با اتخاذ تصمیم شورای رهبری حزب برای برگزاری کنگره چهارم حزب و انجام مقدمات لازم، تعویق برگزاری کنگره، هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری- تحلیلی شارپرس، امروز چهارشنبه 13 آذر / 4 دسامبر، شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان اطلاعیه ای را در مورد موضوع برگزاری کنگره چهارم حزب و بحث هایی که در مورد احتمال تعویق برگزاری آن، مطرح شده منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده که پس از اتخاذ تصمیم شورای رهبری حزب برای برگزاری کنگره چهارم اتحادیه میهنی و انجام دادن مقدمات مربوط به آن و کنفرانس کمیته و شاخه های حزب، تعویق برگزاری کنگره، هیچ توجیهی ندارد.

همچنین اشاره شده که تمامی امور فنی و لجستیکی برای برگزاری کنگره به اتمام رسیده و شورای رهبری مواضع تغییر ناپذیر خود را به این صورت اعلام می کند:

1 لازم است ابتدای هفته آینده کنفرانس شاخه های حزب که مقدمات آن نیز به پایان رسیده برگزار شود.

2 کنگره در ماه جاری میلادی برگزار شده و به هیچ عنوان نباید موعد برگزاری آن برای سال جدید میلادی به تعویق بیافتد.

3 اگر برگزاری کنگره برای حفظ منافع شخصی و یا هر دلیل نامشروع دیگری به تعویق بیافتد، شورای رهبری به هیچ عنوان چنین امری را نمی پذیرد و برگزاری کنگره را مسئولیتی تاریخی دانسته و به اراده و خواست اعضای حزب و طرفداران آن احترام می نهد.

4 شورای رهبری اتحادیه میهنی از کمیته انتخاباتی و هیئت عالی انتخابات حزب که وظایف خود را برای برگزاری کنگره به صورتی موفقیت آمیز انجام داده اند، قدردانی می کند و خواستار ادامه این روند است.

5 شورای مرکزی اتحادیه میهنی تشکیل هرگونه لیست و ائتلاف را رد کرده و خواستار روندی شفاف و دمکراتیک است.

در پایان نیز تاکید شده که این شورا برگزاری نشست رهبری حزب در مورد کنگره را با دقت پیگیری کرده و امیدوار است که تصمیمی با احساس مسئولیت در این مورد اتخاذ شود.