سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 13 آذر 1398  ::  23:21   

درگیری نیروهای پیشمرگ با داعش در خانقین

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عناصر داعش بار دیگر مواضع نیروهای پیشمرگ در اطراف خانقین و منطقه کولجو در استان دیالی عراق را هدف قرار دادند.

به گزارش کردپرس، دقایقی پیش شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که درگیری نیروهای پیشمرگ با داعش در منطقه کولجو در نزدیکی کفری از توابع استان دیالی عراق در جریان است.

بر اساس این خبر درگیری با حمله داعش به مواضع پیشمرگ آغاز شده و روداو از  مجروح شدن سه نیروی پیشمرگ و ادامه درگیری خبر داد.

از سوی دیگر سایت خبری خلک گزارش داد که در این حمله مناطق دککه و قره بلاغ واقع در کولجو در نزدیکی خانقین از توابع استان دیالی هدف قرار گرفته است و شبکه ان. آر. تی، نیز از مجروح شدن چهار پیشمرگ خبر داد.

وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در مورد حمله داعش به کولجو، در اطلاعیه ای اعلام کرد که در این حمله نیروهای لشکر 3 پیاده هدف قرار گرفته و با واکنش سریع این نیروها حمله داعش در هم شکسته شده است

وزارت پیشمرگ تاکید کرده که  پیشتر در مورد خطر افزایش تحرکات داعش در مناطق مختلف عراق و به ویژه استان دیالی، به ائتلاف جهانی ضد داعش هشدار داده و این حملات صحت هشدارها را اثبات کرده است.

در این اطلاعیه ضمن درخواست برای افزایش همکاری ائتلاف با نیروهای پیشمرگ برای مقابله با داعش  و جلوگیری از گسترش ترور، به مردم اقلیم کردستان اطمینان خاطر داده شده که نیروهای پیشمرگ برای دفاع از اقلیم و مردم آن و مقابله با ترور و نابودی آن، در آمادگی کامل به سر می برند.

این در حالی است که جمعه شب گذشته نیز حمله دیگری از سوی داعش به کولجو صورت گرفت که جان باختن سه نیروی پیشمرگ و مجروح شدن 4 نیروی امنیتی و سه شهروند غیرنظامی از جمله دو کودک را در پی داشت.

پس از این حمله قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان به همراه وزیر پیشمرگ، برای بررسی وضعیت امنیتی به این منطقه سفر کرده و با فرماندهان امنیتی دیدار کرد.

از سوی دیگر پارلمان کردستان نیز اعلام کرد که تحقیقات در مورد این حمله را آغاز می کند.