سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  10:01   

شوالیه ها در انتخابات ظاهر می شوند

سرویس کردستان- تا لحظه نگارش این متن شواهد نشان می دهد داوطلبان نامزدی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی استقبال مناسبی از این رویداد سیاسی کرده اند، در این اما برخی شوالیه های سیاسی فرای مشارکت سیاسی، سودای  تثبیت یا بازگشت به قدرت سیاسی را در سر می پرورانند که می تواند به تقویت معضل «رای کثیف» در انتخابات هم دامن بزند.

به گزارش کُرد پرس، هر چند حضور سلایق و گروه ها و جناح های سیاسی لازمه مشارکت عمومی در انتخابات و رخدادهای سیاسی است، اما برخی افراد و جریانات در وراء این اقدام،  سودای  تثبیت یا بازگشت به قدرت از دست رفته را دارند.

 گفته می شود یکی از شوالیه های سیاسی کردستان با مهره چینی و حضور ضمنی در عرصه، توسط برخی نزدیکان و وامداران دوران گذشته اش در صدد احیاء قدرت از دست رفته می باشد. خبرها حاکی از مراجعه بعضی افراد وابسته به این شوالیه سیاسی می باشد که نام برخی از مدیران فعلی استان کردستان هم در میان آنها دیده می شود.  گفته می شود جریان مذکور توانسته چند نفری نامزد از بین همراهان گذشته اش را روانه میدان رقابت انتخابات کند.  یکی از نامزدهای شاخص این جریان که تا واپسین روزهای مدیریتش در استان به این جریان وفادار بود را رابط دیگر نامزدها در دیگر حوزه های انتخابیه استان نموده است، تا روحیه  شوالیه پروری در کردستان همچنان استمرار داشته باشد. معلوم نیست جریان خاص وابسته به شوالیه اعظم چه هدفی از  مطرح کردن یکی از بستگان خود در کنار نامزد  وفادار این جریان دارد؟