سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  11:13   

جان باختن سه نیروی پیشمرگ در حمله شب گذشته داعش به خانقین

سرویس عراق و اقلیم کردستان- حمله شب گذشته داعش به منطه کولجو در منطقه خانقین استان دیالی عراق، جان باختن سه نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان و مجروح شدن دو تن دیگر را به دنبال داشت.

به گزارش کردپرس، شب گذشته ساعت 9 به وقت محلی عناصر داعش در منطقه خانقین از توابع استان دیالی عراق، حمله ای را علیه مواضع نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در کولجو واقع در حد فاصل کلار و جلولا، صورت دادند.

امروز پنج شنبه 14 آذر/5 دسامبر، شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که امید مجید فرمانده پلیس کلار اعلام کرده که در درگیری شدید میان نیروهای پیشمرگ و عناصر داعش سه پیشمرگ جان خود را از دست داده و دو تن دیگر نیز مجروح شدند که وضعیت یکی از مجروحین نیز وخیم اعلام شده است.

خانقین و جلولا جزو مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد بوده و کولجو در حد فاصل مناطق خط تماس مواضع پیشمرگ و نیروهای عراقی قرار داشته و دچار خلا شدید امنیتی است و شمار عناصر داعش در این منطقه به صورت روزافزون بیشتر می شود و تحرکات و حملات آنان نیز افزایش می یابد.

این در حالی است که جمعه شب گذشته نیز حمله دیگری از سوی داعش به کولجو صورت گرفت که جان باختن سه نیروی پیشمرگ و مجروح شدن 4 نیروی امنیتی و سه شهروند غیرنظامی از جمله دو کودک را در پی داشت.

پس از این حمله قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان به همراه وزیر پیشمرگ، برای بررسی وضعیت امنیتی به این منطقه سفر کرده و با فرماندهان امنیتی دیدار کرد.

پیشتر هم مقامات نظامی اقلیم کردستان هشدار دادند که رفع خلا امنیتی موجود در مناطق مورد مناقشه و مقابله با خطرات روزافزون داعش در این مناطق مستلزم همکاری و هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق است.