سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  12:08   

تجمع اعتراضی شماری از کادرهای اتحادیه میهنی در مخالفت با تعویق کنگره

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کادرها و اعضای کمیته و شاخه های مختلف حزب اتحادیه میهنی کردستان، با تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان دفتر سیاسی حزب، مخالفت خود با تعویق برگزاری کنگره چهارم اتحادیه میهنی را اعلام کردند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی کردستان 24 لحظاتی پیش گزارش داد که شماری از کادرهای اتحادیه میهنی کردستان و اعضای کمیته ها و شاخه های مختلف حزب، در مخالفت با تعویق برگزاری کنگره چهارم حزب، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان دفتر سیاسی این حزب در شهر سلیمانیه کرده اند.

بر اساس خبر، تدابیر شدید امنیتی در محل تجمع آنان در پیش گرفته شده و نیروهای امنیتی حاضر در محل، اجازه پوشش خبری تجمع توسط رسانه ها را نمی دهند.

سایت خبری دواروژ نیز گزارش داد که بیشتر اعضای کمیته ها و شاخه های حزب در این تجمع حضور داشته و تاکید می کنند کنگره باید در ماه جاری برگزار شود.

این در حالی است که بنا به‌ تصمیم رهبری اتحادیه‌ میهنی کردستان در 9 سپتامبر 2019 در سلیمانیه‌ 7 دسامبر 2019 برای برگزاری چهارمین کنگره‌ حزب تعیین شد.

اما طی روزهای گذشته اخباری در مورد احتمال تعویق برگزاری کنگره به مدت چند روز و یا برگزاری آن در سال جدید میلادی، به علت عدم اتمام مقدمات لازم برای برگزاری آن، مطرح شد که مخالفت هایی را در ارگان های حزب به دنبال داشته و شورای مرکزی اتحادیه میهنی نیز مخالفت شدید خود با تعویق کنگره را طی اطلاعیه ای اعلام و تاکید کرد کنگره باید در روندی شفاف در ماه جاری میلادی برگزار شود.

قرار است امروز پنج شنبه 14 آذر / 5 دسامبر، شورای رهبری حزب درباره برگزاری یا تعویق کنگره چهارم که قرار است شنبه هفته آینده برگزار شود تصمیم گیری کند.

اتحادیه‌ میهنی کردستان در سال 1975 تاسیس شده‌ و تاکنون سه کنگره‌ و دو کنفرانس و پنج پلنوم برگزار کرده‌ است.

سومین کنگره‌ اتحادیه‌ میهنی کردستان 1 ژوئن 2010 برگزار شد و می بایست سال 2013 کنگره‌ چهارم برگزار می شد اما به‌ جای کنگره‌، پلنوم برگزار شد و پس از آن نیز تصمیم به‌ برگزاری کنگره‌ در 7 مارس 2018 گرفته شد، اما به‌ دلیل اختلافات داخلی باز هم کنگره‌ برگزار نشد.