سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 آذر 1398  ::  12:24   

ابراز نگرانی جدی نچیروان بارزانی از افزایش تحرکات داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان – پس از حملات شب گذشته‌ داعش به‌ نیروهای پیشمرگ و جان باختن و مجروح شدن چند تن از آن ها، نچیروان بارزانی فرمانده‌ کل نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان با صدور بیانیه‌ ای از ائتلاف جهانی ضد داعش درخواست کرد همچون گذشته‌ به‌ مقابله‌ با این گروه‌ بپردازد.

به‌ گزارش کردپرس، حمله شب گذشته داعش به منطه کولجو در منطقه خانقین استان دیالی عراق، جان باختن سه نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان و مجروح شدن دو تن دیگر را به دنبال داشت.

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان و فرمانده‌ کل نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان پیش از ظهر امروز (پنجشنبه‌ 14 آذر ماه‌ 1398) با صدور اطلاعیه‌ ای نسبت به‌ عملیات شب گذشته‌ داعش در خانقین واکنش نشان داد.

در اطلاعیه‌ بارزانی آمده‌ است: حمله‌ داعش به‌ نیروهای پیشمرگ در خانقین پس از سلسله اقدامات تروریستی چند ماه‌ اخیر در مناطقی از کرکوک و گرمیان، اثبات این واقعیت است که‌ داعش پایان نیافته‌ و هنوز هم ثبات و امنیت منطقه‌ را تهدید می کند، جنگ برای نابودی این دشمن سرسخت انسانیت ادامه‌ دارد.

وی در بخشی از این اطلاعیه‌ به‌ شهروندان اقلیم کردستان  اطمینان خاطر داده‌ است که‌ نیروهای پیشمرگ و دیگر نیروهای مسلح اقلیم کردستان در حالت آماده‌ باش برای مقابله‌ و خنثی سازی هر نوع فعالیتی از جانب تروریست ها و دفاع از شهروندان و خاک کردستان به‌ سر می برند .

رئیس اقلیم کردستان تاکید کرده‌ است: داعش هنوز هم تهدیدی علیه‌ صلح و ثبات کردستان، عراق، منطقه‌ و جهان است. اطمینان داریم که‌ این سازمان تروریستی در حال سازماندهی و بهرداری از اوضاع کنونی در راستای افزایش اقدامات تروریستی است.

بارزانی از ائتلاف جهانی ضد داعش درخواست کرده‌ است همچون گذشته‌ با داعش مقابله‌ کند و اجازه‌ ندهد تروریست ها از وضعیت عراق و منطقه‌ برای اهداف خود بهره‌ ببرند.

رئیس اقلیم کردستان همچنین خواستار تمرکز تلاش ها برای پایان دادن سریع به‌ وضعیت آشفته‌ عراق و بازگشت آرامی شده‌ است.